Aktualności

Kolędy uczniów, ale śpiewali też inni

Mimo pandemii, zamkniętych szkół i nauczania zdalnego Michałowi Szczęsnemu, jednemu z południowopraskich nauczycieli, udało się doprowadzić do końca niezwykły i fantastyczny projekt. W okresie od września do listopada nagrał on z uczniami Szkoły Podstawowej nr 120 im. Pułków Piechoty „Dzieci Warszawy” płytę z kolędami. Na krążku znajdziemy 13 kolęd i utworów świątecznych.

Nauczyciel muzyki jest też uznanym gitarzystą rockowym i wspomógł dzieci przy nagrywaniu muzyki, ale zastrzega, że w 100% śpiewają tylko one. Jeden utwór jest jednak wyjątkowy, bo usłyszymy na nim także nauczycieli SP 120 oraz rodziców dzieci! W sumie w nagraniach wzięło udział ok. 30 dzieci z klas 4-8, dziesięcioro nauczycieli oraz dziesiątka rodziców.

„Ideą tego przedsięwzięcia, oprócz rozwoju muzycznego, zachęcania dzieci do muzykowania czy też zwiększenie zainteresowania dzieci muzyką, była chęć oddania dzieciom czegoś, co będą miały na całe życie, jako piękną pamiątkę”, mówi Michał Szczęsny. „Od 2 lat chodziło mi to po głowie, jednak nie miałem narzędzi do wykonania tego przedsięwzięcia. Okres pandemii sprawił, ze wolny czas od koncertów poświęciłem na rozwój i naukę produkcji muzyki. Zakupiłem sprzęt, mikrofony i jak tylko się zaczął rok szkolny, to od 7 września już ruszyliśmy z realizacją tego projektu. Wiedziałem, że rząd może zamknąć szkoły, więc pracowaliśmy z dziećmi w pocie czoła, żeby zdążyć przed zamknięciem placówek, a przede wszystkim, żeby zdążyć do grudnia”, dodaje.

Michał Szczęsny sam zarejestrował materiał, zaaranżował oraz zmiksował wszystkie nagrania w budynku SP 120. Projekt okładki przygotowała ucząca plastyki w szkole nr 120 pani Możdżeń.

Płyta nie jest przedsięwzięciem komercyjnym, bo dochód z jej sprzedaży zasili konto Fundacji pomagającej jednemu z chorych uczniów SP 120. Krążek kosztuje 10 zł i jest do nabycia na terenie szkoły przy ul. Międzyborskiej 64/70.

Jednak to jeszcze nie wszystko. O ile sytuacja na to pozwoli, pan Michał planuje przyszłym semestrze nagrać kolejną płytę z utworami autorskimi, do których teksty napiszą dzieci!

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *