Aktualności

Zwężenia i ścieżki rowerowe na Gocławiu

Zarząd Dróg Miejskich poinformował, że podpisano umowę na przebudowę tzw. obwodnicy Gocławia, czyli ciąg ulic Meissnera–Abrahama–Umińskiego. Prace zaczną się od ul. Meissnera, która nie tylko zostanie zwężona, ale dostanie tez nową nawierzchnię. Wprowadzone zmiany mają zwiększyć bezpieczeństwo pieszych na przejściach, zwiększyć liczbę miejsc postojowych oraz poprawić infrastrukturę rowerową. To m.in. efekt pomysłów mieszkańców wybranych w ramach budżetu obywatelskiego.

Tzw. „obwodnicę” Gocławia przecinają 24 przejścia dla pieszych, dzięki którym mieszkańcy osiedla łatwiej i szybciej docierają do sklepów, szkół, przedszkoli i innych punktów użyteczności publicznej. Podczas przeprowadzonego przez ZDM audytu okazało się, że aż w przypadku 21 przejść konieczna stała się ich modernizacja. „Jest to niezbędne, aby ukrócić proceder nieprawidłowego parkowania”, czytamy na stronie ZDM. Obecnie wielu kierowców łamie przepisy, parkuje tuż przy przejściach dla pieszych, tym samym zasłaniając pole widzenia pieszym i innym kierowcom. Straż Miejska interweniuje tu bardzo często.

Cały ciąg ulic Meissnera–Abrahama–Umińskiego zostanie zwężony z dwóch pasów do jednego. Wszędzie tam, gdzie to możliwe, na skrajnym prawym pasie zostaną wyznaczone równoległe miejsca postojowe. ZDM przewiduje, że na jezdni ulicy Umińskiego przybędzie 125 miejsc dla samochodów, na Abrahama 145, a na Meissnera 125. Zmiany nie obejmą skrzyżowań ul. Meissnera z ulicami Fieldorfa „Nila” i Bora-Komorowskiego, które wyposażone są w sygnalizację świetlną.

Projekt przewiduje także wyznaczenie na obu jezdniach „obwodnicy” jednokierunkowych pasów rowerowych. Zmiany zajdą też na styku Gocławia i Saskiej Kępy. W ciągu ulic Saskiej i Egipskiej, na odcinku między ulicami Lizbońską a Afrykańską, już rozpoczęła się budowa drogi dla rowerów. Ścieżka powstaje także na ul. Bora-Komorowskiego na odcinku od ul. Abrahama do ul. Fieldorfa „Nila”. Natomiast na skrzyżowaniu ulic Bora-Komorowskiego, Egipskiej i Afrykańskiej przebudowana zostanie sygnalizacja świetlna. Zdaniem ZDM prace powinny zakończyć się w ciągu najbliższych tygodni.

Pełna informacja – https://zdm.waw.pl/aktualnosci/poprawiamy-bezpieczenstwo-obwodnicy-goclawia/

Fot. ul. Umińskiego/ZDM

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *