Aktualności

Rusza XIII Przegląd „Osieckowy”

XCVI Liceum Ogólnokształcące im. Agnieszki Osieckiej przy Zespole Szkół Łączności w Warszawie i Prom Kultury Saska Kępa zapraszają do udziału w Mazowieckim XIII Przeglądzie Artystycznych Inspiracji Twórczością Agnieszki Osieckiej „Taką nas ścieżką poprowadź 2020”.

 

Przegląd, zwany popularnie „Osieckowym”, kierowany jest do uczniów szkół średnich, szkół policealnych i studentów z terenu województwa mazowieckiego oraz uczniów wszystkich szkół im. Agnieszki Osieckiej w całej Polsce. Ma charakter konkursowy i odbywa się w dwóch kategoriach:

  1. KONKURS WOKALNY — na wykonanie piosenek Agnieszki Osieckiej
  2. KONKURS LITERACKI — na wiersz inspirowany twórczością Agnieszki Osieckiej.

 

Konkurs wokalny odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych

  1. a) uczniowie szkół średnich
  2. b) słuchacze studiów policealnych i studenci

Każdy uczestnik przygotowuje dwa dowolne utwory w języku polskim, z czego obowiązkowo jeden autorstwa Agnieszki Osieckiej. Łączny czas przygotowanych utworów nie może przekraczać 10 minut.

Warunkiem udziału w konkursie wokalnym jest przesłanie do czwartku 03.12.2020 następujących plików:

– Karty Zgłoszenia

– zgody na przetwarzanie danych

– filmu z nagraniami piosenek zgłaszanych do konkursu wokalnego.

Filmy powinny być zarejestrowane w powszechnie stosowanym formacie, obsługiwanym przez wszystkie urządzenia, np. MP4. Nie muszą być nagrywane profesjonalna kamerą. Wystarczy nagranie z telefonu komórkowego. Najważniejszy jest dźwięk.

 

Do konkursu literackiego można zgłaszać tylko utwory dotychczas nigdzie nie publikowane i nie zgłaszane do innych konkursów. Każdy z autorów może nadesłać tylko jeden wiersz wyraźnie inspirowany twórczością Agnieszki Osieckiej.

Warunkiem udziału w konkursie jest nadesłanie w nieprzekraczalnym terminie do wtorku 01.12.2020:

– prawidłowo wypełnionej karty zgłoszenia

– napisanego wiersza

– zgody na przetwarzanie danych i wykorzystanie wizerunku

Wszystkie pliki należy przesłać pocztą elektroniczną na adres: [email protected]

 

Koncert Galowy, na którym zostaną zaprezentowane najciekawsze wykonania Przeglądu oraz nastąpi ogłoszenie werdyktu jury i wręczenie nagród w obu kategoriach konkursowych, odbędzie się w sobotę, 12 grudnia 2020, o godz. 14:00 w  Promie Kultury Saska Kępa.

Ze względów bezpieczeństwa, związanych z panującą sytuacją pandemiczną Koncert Galowy odbędzie się przy ograniczonej ilości widzów, oraz ze wszystkimi rygorami sanitarnymi. W wypadku, gdyby sytuacja pandemiczna była wyjątkowo niekorzystna, Koncert Galowy odbędzie się bez udziału publiczności i będzie emitowany online.

 

Przegląd odbywa się pod honorowym patronatem Tomasza Kucharskiego, Burmistrza Dzielnicy Praga-Południe m. st. Warszawy i patronatem Fundacji „Okularnicy” im. Agnieszki Osieckiej. Przegląd finansowany jest przez Biuro Edukacji Urzędu m. st. Warszawy.

 

Wszelkie informacje na temat Przeglądu dostępne są na stronie internetowej szkoły – www.zsl.waw.pl lub na profilu fb szkoły. Pytania związane z Przeglądem należy kierować na adres mailowy: [email protected] lub dzwonić: 518 692 150

 

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *