Aktualności

„Róża ze Skaryszewskiej” – zaproszenie

Skaryszewska to mała, kameralna ulica na warszawskiej Pradze, w której odbija się historia XX wieku. To tutaj podczas II wojny światowej znajdował się obóz przejściowy, tu na pobliskich „Ciuchach” można było zaopatrzyć się w zachodnią odzież czy gumę do żucia Donald. Właśnie to miejsce i jego historia stanowią tło dla spektaklu „Róża ze Skaryszewskiej”, przygotowanego przez teatr Scena Lubelska 30/32. Zapraszamy do Muzeum Warszawskiej Pragi na kilka spektakli w najbliższym czasie,

Główną inspiracją dla twórców spektaklu były wspomnienia prażanki Róży Karweckiej, która mieszka na ulicy od roku 1945 do dziś. Oprócz opowieści Pani Róży, spektakl odwołuje się do historii mieszkańców ulicy i osób z nią związanych: handlarzy, podróżnych przemierzających w pośpiechu podwórko przed kamienicą w drodze na dworzec czy targowisko, kobiety zaopatrującej mieszkańców kamienicy w wiejskie mleko, jaja, śmietanę. Dzięki udostępnionym przez Panią Różę zdjęciom, animowane figury często mają twarze prawdziwych mieszkańców Skaryszewskiej.

Spektakl otrzymał I Warszawską Nagrodę Edukacji Kulturalnej 2019, jako świadectwo docenienia wysokiej wartości artystycznej i uznania za wybitne osiągnięcia w obszarze teatru autorskiego.

Twórcami spektaklu są reżyser i scenograf Dariusz Kunowski, muzyk Henio Małolepszy, a grają Daniel Brzeziński, Piotr Herbich, Katarzyna Żytomirska i Agata Brzozowicz.

Spektakle w Muzeum Warszawskiej Pragi, ul. Targowa 50/52 (wejście przez bramę od strony ul. Kępnej):

6 października godz. 19.00

13 października godz. 19.00

20 października godz. 19.00

27 października godz. 19.00

Ilość miejsc ograniczona (25 os.)

Bezpłatne bilety dostępne są w kasie Muzeum (czwartek-niedziela godz. 10-18) lub przez Internet na stronie www.muzeumwarszawy

W trakcie spektaklu należy zachować bezpieczny odstęp oraz założyć maseczkę.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *