Aktualności

85 mieszkań na Skaryszewskiej!

Zakończyła się budowa budynku mieszkalnego przy ul. Skaryszewskiej 3. To efekt realizacji „Wieloletniego Programu Gospodarowania Mieszkaniowym Zasobem m.st. Warszawy”. Inwestycja ta została zrealizowana przez TBS Warszawa Południe sp. z o.o. i wpisuje się w realizację programu prezydenckiego Rafała Trzaskowskiego z 2018 roku o dostarczeniu mieszkań na wynajem o umiarkowanym czynszu. Jeszcze w tym roku oddane zostaną do użytkowania kolejne inwestycje mieszkaniowego budownictwa społecznego, w ramach których powstanie ogółem 478 mieszkań.

Na miejscu starych, nieużytkowanych pawilonów handlowych oraz garaży przy Skaryszewskiej wybudowano siedmiokondygnacyjny budynek mieszkalny wielorodzinny z funkcją biurową, z nowoczesnymi rozwiązaniami budownictwa społecznego o powierzchni użytkowej mieszkań ok. 2930 m2 z umiarkowanym czynszem.

Przestrzeń budynku to 85 lokali mieszkalnych o zróżnicowanej powierzchni użytkowej, w tym 9 mieszkań dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. Kondygnacja podziemna przeznaczona jest na garaż wielostanowiskowy, w tym stanowisko do ładowania samochodów elektrycznych. Oprócz lokali mieszkalnych swoją siedzibę będzie miało tutaj Centrum Usług Społecznych „Społeczna Warszawa” oraz Towarzystwo Budownictwa Społecznego Warszawa Południe Sp. z o.o.

W budynku zastosowano nowoczesne rozwiązania, m.in. użytkowy dach z retencją wody, zieloną ścianę oraz światłowód.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *