Aktualności

Za nami 37 Memoriał Ireny Szydłowskiej

W dniach 27-28 czerwca br. odbyły się organizowane przez Klub Sportowy Drukarz międzynarodowe zawody łucznicze – 37 Memoriał Ireny Szydłowskiej o Puchar Burmistrza Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy. Zawody zorganizowana w 48. rocznicę zdobycia przez łuczniczkę Drukarza Irenę Szydłowską srebrnego medalu igrzysk olimpijskich w Monachium w 1972 roku.

W zawodach rywalizowało aż 193 zawodników i zawodniczek w konkurencjach seniorów, juniorów i kadetów. Odbyły się one na stadionie KS Drukarz, usytuowanym w pięknym otoczeniu parku Skaryszewskiego im. I.J. Paderewskiego. W konkurencji łuku klasycznego triumfowali Sylwia Zyzańska i Kacper Sierakowski, a w konkurencji łuków bloczkowych zwyciężyli Łukasz Przybylski i Małgorzata Kapusta.

Przy tej okazji warto przypomnieć, że Dzielnica Praga-Południe uchroniła klub przed upadkiem i ogromnym zadłużeniem. Ponadto w ostatnich latach przeznaczyła na budowę i modernizację obiektów sportowych KS Drukarz ponad 5,5 mln złotych. A na ten rok zaplanowana jest wymiana murawy na boisku na terenie Kamionkowskich Błoni Elekcyjnych. Szacowany koszt tych działań to 1,4 mln złotych.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *