Aktualności

103 projekty dzielnicowe w budżecie obywatelskim

W edycji Budżetu Obywatelskiego 2021 warszawianki i warszawiacy zgłosili 2433 pomysły. 1460 projektów oceniono pozytywnie. Ta liczba może jeszcze wzrosnąć, ponieważ można się odwołać od decyzji negatywnych. Na Pradze-Południe pozytywną ocenę uzyskały 103 projekty. Gratulujemy projektodawcom! Wyniki oceny wszystkich projektów zgłoszonych w tej edycji są dostępne na stronie app.twojbudzet.um.warszawa.pl

Na czym polegała ocena projektów?

Pracownicy Urzędu m.st. Warszawy sprawdzali możliwość realizacji zgłoszonych propozycji. Ocena składała się z dwóch etapów: oceny formalnej (sprawdzenie kompletności dokumentów i poprawności ich złożenia) i oceny merytorycznej (m.in. zgodność z obowiązującymi przepisami prawa, możliwość realizacji pomysłu we wskazanej lokalizacji, dostępność projektu dla innych mieszkańców).

Co dalej?

Autorki i autorzy projektów, których propozycje zostały ocenione negatywnie, mogą odwołać się od wyniku oceny do jutra, 30 czerwca.

Odwołanie można złożyć:

  1. Internetowo – za pośrednictwem swojego konta na stronie app.twojbudzet.um.warszawa.pl (w strefie użytkownika należy przejść do listy zgłoszonych projektów, kliknąć w trybik przy wybranym projekcie, aby rozwinąć dostępne opcje, wybrać „Wyślij odwołanie”, napisać, dlaczego nie zgadzasz się z oceną, a na koniec należy kliknąć „Wyślij odwołanie” i potwierdzić chęć wysłania odwołania)
  2. Papierowo – w Urzędzie Dzielnicy (jeżeli dotyczy projektu dzielnicowego), w Centrum Komunikacji Społecznej, za pośrednictwem kancelarii ogólnej przy ul. Kredytowej 3 (jeżeli dotyczy projektu ogólnomiejskiego). Odwołanie powinno zawierać imię i nazwisko autora projektu, nazwę projektu, zastrzeżenia do oceny projektu wraz z uzasadnieniem oraz podpis.

Odwołania będą rozpatrywane do 14 sierpnia.

Wtedy poznamy ostateczne wyniki oceny i listę projektów, które zostaną poddane pod głosowanie.

Głosowanie odbędzie się między 1 a 15 września, a wyniki głosowania poznamy 30 września.

BO_2021_projekty

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *