Aktualności

Brawo, mali odkrywcy!

Otrzymaliśmy wspaniałą informację, że nasze południowopraskie przedszkole nr 143 „Mali Odkrywcy” z ul. Kickiego 5 zwyciężyło wśród placówek, biorących udział w realizacji projektu „Najlepsze szkolne i przedszkolne przestrzenie uczenia się”. W konkursie wzięło udział 21 warszawskich szkół i przedszkoli.

Celem tego projektu było wskazanie najlepszych przestrzeni edukacyjnych z punktu widzenia architektury, estetyki i funkcjonalności ułatwiającej proces uczenia się i sprzyjającej rozwojowi społeczności szkolnych i przedszkolnych. Promuje on najciekawsze aranżacje przestrzeni edukacyjnych oraz przyjazne środowiska uczenia się, a w przypadku obiektów zabytkowych również eksponowanie dziedzictwa kulturowego.

Niestety z racji pandemii nie było uroczystej gali. Zorganizowana została wideokonferencja, podczas której p. wiceprezydent Renata Kaznowska gorąco pogratulowała zwycięzcom.

Natychmiast po otrzymaniu przez Urząd Dzielnicy tej informacji, pani Bożena Przybyszewska, zastępczyni burmistrza odpowiedzialna za oświatę w dzielnicy Praga-Południe, wystosowała list gratulacyjny do pani Ewy Janikowskiej, dyrektor przedszkola nr 143.

„Szanowna Pani Dyrektor,

Serdecznie dziękuję Pani i kadrze pedagogicznej Przedszkola nr 143 „Mali Odkrywcy”, za zaangażowanie w tworzenie kreatywnej przestrzeni edukacyjnej, sprzyjającej procesowi uczenia się i rozwojowi najmłodszych mieszkańców Warszawy.

Na przesłanych zdjęciach widać, jaką ogromną frajdę i radość sprawia dzieciom odpowiednio przygotowana do nieskrępowanej aktywności przestrzeń przedszkola. Dziękuję, gratuluję i proszę o przekazanie ciepłych słów podziękowań kadrze Przedszkola, którego nazwa jest adekwatna do prowadzonej innowacyjnej działalności, sprzyjającej budzeniu twórczej wyobraźni dzieci.

Jestem dumna, że to właśnie kierowane przez Panią przedszkole otrzymało zaszczytne pierwsze miejsce w Warszawie, wśród wielu biorących udział w realizacji projektu „Najlepsze szkolne i przedszkolne przestrzenie uczenia się”.

Mam nadzieję, że wkrótce będę miała możliwość osobistego złożenia Pani gratulacji”.

Bożena Przybyszewska

Zastępca Burmistrza Dzielnicy

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *