Aktualności

Dziura niezgody

Mieszkańcy mają problem z dziurami na ul. Szaserów. Swego czasu nawet przeglądarka Google Maps pokazywała długo niełataną dziurę na tej ulicy jako „atrakcję turystyczną”, a media miały temat do żartów przez kilka tygodni. Tak długo bowiem trwały przetargi, kto powinien ją załatać. Teraz pojawiła się druga dziura i znowu nie było chętnych do wykonania remontu.

A sprawa nie jest wcale taka prosta, bo nie można wymagać od Urzędu łamania obowiązujących przepisów ani prawa. Gdyby to stało się w ulicy gminnej, należącej do dzielnicy, czas do rozpoczęcia usuwania awarii liczony by był w godzinach, a nie w tygodniach.

Tymczasem ulica Szaserów ma status drogi powiatowej, a więc podlega Zarządowi Dróg Miejskich (ZDM). W dodatku nie wiadomo, kto w rzeczywistości winien dokonać remontu – ZDM czy MPWiK? Na wszelki wypadek Urząd Dzielnicy natychmiast po zlokalizowaniu zapadliska wysłał do ZDM projekt tej ulicy z naniesioną infrastrukturą podziemną. Oczekiwanie na remont przedłużało się, a mieszkańcy i władze dzielnicy tracili cierpliwość.

Prawdopodobną przyczyną poprzedniej dziury było niesprawdzenie, czy ciągnący się niegdyś wzdłuż ul. Szaserów rów melioracyjny został odpowiednio wyrównany, by położyć na nim asfaltową jezdnię. Eksperci podejrzewają, że tym razem, w pobliżu skrzyżowania z ul. Chłopickiego, mamy podobny problem. Można przypuszczać, że uszkodzeniu uległ stary, nieużywany kanał ogólnospławny. A skoro drugi raz załamuje się krawędź jezdni, należy zdaniem fachowców domniemywać, że potrzebne jest tu nie tyle załatanie dziury, ile podjęcie działań w szerszym zakresie.

Tomasz Kucharski, Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy, osobiście interweniował w Ratuszu w tej sprawie. 8 czerwca dyrektor ZDM spotkał się z wiceprezydentem stolicy Robertem Soszyńskim. Było to już drugie spotkanie w sprawie tej dziury. ZDM zobowiązał się do usunięcia przeszkody wspólnie z MPWiK. Trwa ustalanie zakresu czynności.

Czekamy na efekt.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *