Aktualności

Kiedy otwarcie placów zabaw?

Rząd ogłasza kolejne etapy luzowania obostrzeń, wynikających z wciąż trwającego stanu epidemii.

Na środowej konferencji prasowej Premier ogłosił, że m.in. od jutra, czyli soboty, 30 maja, otwarte zostaną place zabaw i siłownie plenerowe. Niestety, aż do obecnej chwili nie określono jednak, na jakich zasadach i w jakim reżimie sanitarnym powinno się to odbyć. Ile osób na raz może z nich korzystać? Czy muszą być w maseczkach? Jak często urządzenia mają być dezynfekowane? Czy mają być na ich terenie dozowniki z płynem odkażającym? Na żadne z tych pytań nadal nie mamy odpowiedzi.

Władze dzielnicy zdają sobie sprawę, jak bardzo wszyscy, a szczególnie dzieci, czekają na możliwość ćwiczeń lub zabawy na świeżym powietrzu i naprawdę zależy im na jak najszybszym umożliwieniu tego. Życie i zdrowie mieszkańców jest jednak dla władz największym priorytetem i dlatego nie można na tę chwilę udostępnić administrowanych przez Dzielnicę Praga-Południe placów zabaw i siłowni plenerowych. Będzie tak, dopóki dzielnica nie otrzyma od odpowiednich służb jasnych wytycznych, co do zasad ich funkcjonowania.

Władze dzielnicy nie czekają jednak biernie. Wystąpiły już do Głównego Inspektora Sanitarnego z prośbą o pilne określenie reżimu sanitarnego, w jakim mogą funkcjonować place zabaw i siłownie plenerowe. Gdy tylko je otrzymają, będzie wiadomo, ile czasu i środków będzie potrzebnych na dostosowanie tych obiektów do reżimu sanitarnego, a więc będzie można określić dokładną datę ponownego ich udostępnienia.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *