Aktualności

Rozpoczynamy pierwsze koszenie wybranych trawników

Dlaczego?
Do tej pory ze względu na suszę zabiegi koszenia były świadomie wstrzymywane zgodnie z rekomendacją Miasta. Z aktualnych obserwacji ilości opadów na naszej wspólnej przestrzeni wynika konieczność skoszenia traw na wybranych terenach będących w utrzymaniu Wydziału Ochrony Środowiska dla Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy (WOŚ). Częstotliwość prac została ograniczona do minimum, ale zabieg koszenia jest niezbędny do prawidłowego wzrostu i rozwoju traw. Dbamy o kondycję miejskich trawników, a ograniczając ich koszenie mamy na uwadze bioróżnorodność. Istotne jest również zapewnienie względów bezpieczeństwa i zapewnienia widoczności użytkownikom ruchu oraz względy sanitarne i estetyczne, ponieważ wysoka trawa utrudnia widoczność, usuwanie śmieci czy sprzątanie przez właścicieli psów po swoich pupilach.
Kiedy?
Pierwsze niezbędne koszenie trawników, pozostających w utrzymaniu Wydziału Ochrony Środowiska dla Dzielnicy Praga-Południe, rozpocznie się 25 maja.
Gdzie skosimy?
Koszone będą miejsca, w których zabieg ten jest niezbędny, czyli trawniki przy Miejscach Pamięci Narodowej, wytypowane skwery oraz część trawników w pasach drogowych Saskiej Kępy. Zakres terenów objętych pierwszym koszeniem został wyłoniony podczas kontroli i obserwacji przez pracowników WOŚ oraz przedstawiony na załączonej grafice.
Globalnie na terenach dzielnicy koszona powierzchnia nie przekroczy 30% powierzchni będących w utrzymaniu WOŚ, czyli z myślą o środowisku i w trosce o naszą wspólną przestrzeń – KOSIMY NIEZBĘDNE MINIMUM.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *