Aktualności

Wybierz najlepszą inicjatywę organizacji pozarządowych

Przypominamy, że od stycznia trwa jubileuszowa, 10. edycja miejskiego konkursu S3KTOR, w którym mieszkańcy mogą internetowo wybrać najlepsze projekty organizacji pozarządowych zrealizowane w 2019 roku. Do 15 czerwca na głosy czekają kampanie społeczne, projekty artystyczne, wydarzenia kulturalne i sportowe. Zachęcamy do wsparcia naszych dzielnicowych projektów! O jednej z organizacji dosyć dużo pisaliśmy…

Konkurs ten to okazja do pokazania i wypromowania najlepszych inicjatyw podjętych przez organizacje pozarządowe na rzecz mieszkańców. W dziewięciu dotychczasowych edycjach konkursu zgłoszono ponad 1000 inicjatyw realizowanych przez NGO.

Spośród inicjatyw, które zostaną nominowane przez zespoły robocze, kapituła konkursu S3KTOR 2019 wybierze zwycięzców w trzech kategoriach: „Aktywizujący”, „Nowatorski” oraz „Programowy”, którzy otrzymają nagrody finansowe po 10 tys. zł. Laureata nagrody „Grand S3KTOR” (20 tys. zł) dla organizacji pozarządowej za całokształt działalności wybierze Warszawska Rada Działalności Pożytku Publicznego, w której skład wchodzą przedstawiciele Prezydenta m.st. Warszawy, Rady m.st. Warszawy oraz organizacji pozarządowych. W ubiegłorocznej edycji konkursu S3KTOR prezydent m.st. Warszawy, na wniosek Warszawskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego, ustanowił Nagrodę Specjalną, którą otrzymała Helsińska Fundacja Praw Człowieka.

Nagroda Mieszkańców

Do 15 czerwca trwa głosowanie internetowe, w którym każdy z mieszkańców może za pośrednictwem formularza online oddać głos na jedną z rekomendowanych inicjatyw. Pełna lista projektów wraz z opisem jest dostępna na stronie http://ngo.um.warszawa.pl/konkurs-sektor/. Inicjatywa, która otrzyma najwięcej głosów od warszawiaków, zostanie uhonorowana Nagrodą Mieszkańców, której fundatorem są Tramwaje Warszawskie. W 2019 roku otrzymał projekt Otwarta Pracownia Jazdów realizowany przez Stowarzyszenie Akademickie Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Z laureatami poprzednich edycji można się zapoznać na stronie Konkursu.

Otwarte głosowanie mieszkańców już trwa, ale mamy czas na podjęcie decyzji do 15 czerwca.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *