Aktualności

Start przebudowy wiaduktu na Ostrobramskiej

10 kwietnia Zarząd Dróg Miejskich podpisał umowę z firmą WPM Mosty na przebudowę wiaduktu ul. Ostrobramskiej nad aleją Stanów Zjednoczonych na Trasie Łazienkowskiej. Prace mają zostać wykonane do końca roku. Koszt remontu wyniesie ok. 9 mln zł.

30 kwietnia wieczorem pierwsi robotnicy mają pojawić się na wyłączonej z ruchu północnej jezdni ul. Ostrobramskiej pomiędzy ul. Międzyborską a Kinową. Ruch na jezdni prowadzącej w kierunku Wawra będzie odbywał się bez utrudnień.

Zmiany w organizacji ruchu

Zalecane objazdy będą prowadziły al. gen. Wieniawy-Długoszowskiego (Trasa Siekierkowska) lub ul. gen. Fieldorfa „Nila” do Wału Miedzeszyńskiego. Od skrzyżowania z ulicami Zamieniecką i Fieldorfa na północnej jezdni ul. Ostrobramskiej (czyli w kierunku centrum) jeden z pasów ruchu zostanie zmieniony w buspas. Kierowcy indywidualni będą mieli do dyspozycji jeden pas ruchu. Od skrzyżowania z ulicami Grenadierów i Poligonową prosto będzie możliwy wyłącznie dojazd do ul. Międzyborskiej (dalej jezdnia będzie całkowicie wyłączona z ruchu, czyli nie będzie można pojechać ani w kierunku al. Stanów Zjednoczonych ani w kierunku ul. Kinowej). Pozostali kierowcy powinni pojechać w ul. Grenadierów.

Również na ul. Grenadierów, pomiędzy ul. Ostrobramską a al. Stanów Zjednoczonych, zostanie wytyczony dodatkowy pas dla autobusów miejskich, taksówek i motocykli. Wyjazd z ulic poprzecznych na ul. Grenadierów (z wyjątkiem ul. Majdańskiej) będzie możliwy tylko w prawo.

Wyłączana z ruchu będzie jedna z jezdni al. Stanów Zjednoczonych. W trakcie prac budowlanych ruch będzie kierowany na pozostałe jezdnie, tak aby kierowcy mieli do dyspozycji dwa pasy ruchu w kierunku ronda Wiatraczna i tyle samo w kierunku centrum. Możliwy będzie wyjazd z ul. Kinowej na al. Stanów Zjednoczonych.

Autobusy linii 151, 182, 502, 514, 520, 525 i N25 – jadące w kierunku mostu Łazienkowskiego – od skrzyżowania ul. Ostrobramskiej z Grenadierów i Poligonową, pojadą ul. Grenadierów i al. Stanów Zjednoczonych.

Dla autobusów linii 158 – jadących w kierunku CH Reduta – będzie obowiązywała trasa objazdowa prowadząca ulicami: Grenadierów – Spalinowa – Turbinowa – Rozłucka.

Dla linii zwykłych oraz linii nocnej będą obowiązywały wszystkie przystanki na trasach objazdowych, autobusy linii przyspieszonych zatrzymają się na przystanku Os. Majdańska 01 w al. Stanów Zjednoczonych. Niedostępny będzie przystanek Przyczółek Grochowski 03, obowiązujący dla autobusów jadących ul. Ostrobramską w kierunku mostu Łazienkowskiego. Autobusy te będą zatrzymywały się (razem z autobusami linii 141, 143, 188 i 523) na przystanku Przyczółek Grochowski 01 zlokalizowanym w al. Stanów Zjednoczonych. Dodatkowo autobusy linii 141, 143, 188 i 523 – jadące w kierunku mostu Łazienkowskiego – będą zatrzymywały się na przystanku Kanał Gocławski 01.

Obiekt przejdzie gruntowy remont

Wymienione zostaną płyty, przyczółki i podpory. Przebudowane zostaną również przystanki autobusowe, obsługujące jedenaście linii. Przy okazji nasadzona ma być nowa zieleń.

Wybudowany w latach 70. wiadukt znajduje się w złym stanie. Jego nośność jest utrzymywana dzięki zastosowaniu tymczasowych podpór (fot.). Przebudowa obiektu jest zatem niezbędna, aby zapewnić jego dalsze prawidłowe funkcjonowanie. W ramach prac rozebrane zostaną i zbudowane na nowo schody po północno-wschodniej stronie wiaduktu. Możliwa będzie budowa pochylni prowadzącej na wiadukt, gdyż obiekt ma być dostosowany do osób z niepełnosprawnościami, także dla osób niewidzących lub słabowidzących.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *