Aktualny numer

Z książką na start

Z przyjemnością informujemy, że od 1 kwietnia 2019 roku, w trzech filiach naszej Biblioteki Publicznej im. Zygmunta Jana Rumla:
• w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 16 – ul. Walewska 7a
• w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 47 – ul. Paca 46
• w Wypożyczalni nr 78 – ul. Majdańska 5
rozpoczyna się akcja „Z książką na start”, skierowana do dzieci w wieku do 6 lat.
Fundacja Metropolia Dzieci wraz z bibliotekami publicznymi województwa pomorskiego rozpoczęła realizację projektu „Z książką na start” w marcu 2016 r. Do dziś przygodę z biblioteką rozpoczęło już ponad 17 tys. najmłodszych mieszkańców regionu. Od października 2018 r. do projektu zostało zaproszonych 9 bibliotek warszawskich wraz ze swoimi 53 filiami. Obecnie w projekcie bierze udział 50 bibliotek, mających swoje siedziby i filie w 136 miejscowościach i dzielnicach.
Zachęcamy rodziców i dzieci do odwiedzenia biblioteki, gdzie Mały Czytelnik otrzyma Pakiet Startowy, a w nim Paszport Małego Czytelnika oraz – na dobry start – książkę dopasowaną do jego wieku i zainteresowań – w prezencie.
W swoim paszporcie mały czytelnik będzie zbierał pieczątki za każde wypożyczenie książki, a po uzbieraniu 10 pieczątek otrzyma imienny dyplom potwierdzający jego czytelnicze zainteresowania.
Celem projektu jest nie tylko wzrost czytelnictwa. Najważniejsze jest aby rodzice spędzali czas z dziećmi w bibliotece, wybierając książki, a w domu przy wspólnym czytaniu. Aby rozmawiali o przeczytanych książkach i znajdowali w nich ciekawe tematy, dzięki którym dziecko rozwinie wiedzę, słownictwo i kreatywność. To wszystko zaowocuje w trudnym okresie dojrzewania, a później w dorosłym życiu da oczytanemu dziecku przewagę w zdobyciu przyjaciół i ciekawej pracy. Wierzymy, że uczestnicząc w projekcie „Z książką na start”, inwestujemy w przyszłość dzieci, w ich wiedzę i pewność siebie, którą wykorzystają, wchodząc w dorosłość i podejmując mądre decyzje. Czytanie jest bezpłatne, a biblioteki dostępne dla wszystkich, bez względu na możliwości finansowe rodziny.
Rodzice i opiekunowie, odwiedzający biblioteki wspólnie z maluchami, będą mieli okazję przekonać się, że księgozbiór jest naprawdę imponujący i każdy znajdzie coś dla siebie.
Warto pamiętać, że miłość do książek jest prezentem na całe życie!
Zapraszamy do biblioteki, by odebrać Pakiet Startowy z książką w prezencie i wspólnie rozpocząć fantastyczną przygodę. Więcej informacji o projekcie oraz adresy wszystkich bibliotek można znaleźć na stronie www.zksiazkanastart.pl oraz stronach ww. bibliotek. Zapraszamy również do śledzenia profilu projektu na Facebooku: facebook.com/zksiazkanastart.
Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny!

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *