Aktualny numer

Na Grochowskiej wakacje bez tramwajów

WAŻNE!
Na Grochowskiej wakacje bez tramwajów
Tramwaje Warszawskie szykują się do wielkiego remontu torowiska na ulicy Grochowskiej, między rondem Wiatraczna a al. Zieleniecką. Utrudnienia zaczną się zaraz po świętach, w sobotę 27 kwietnia. Modernizacja pochłonie 28 mln zł, obejmie ponad 9 km szyn a dzięki niej powstanie 3,5 km zielonych torowisk trawiastych.
Wymienione zostaną wszystkie trakcje i szyny. Przebudowane zostanie 12 przystanków, tak, by wszystkie miały system informacji pasażerskiej i dostosowane były do potrzeb osób niepełnosprawnych. Prace torowe związane z zamknięciem torów potrwają najdalej do połowy września, a po zakończeniu prac torowych tramwajarze zajmą się zazielenieniem torowiska.
Do końca roku szkolnego na torach między ulicami Zieleniecką a Podskarbińską tramwaje będą kursować rzadziej i wahadłowo, korzystając z rozjazdu nakładkowego. Tuż przy skrzyżowaniu z ul. Podskarbińską robotnicy zrobią rozjazd i wagony będą zawracać. Zaplanowano, by ruch tramwajowy do pobliskich szkół oraz Urzędu Dzielnicy Praga-Południe mógł się odbywać jak najdłużej.
– Taka organizacja ruchu będzie obowiązywać do końca roku szkolnego. W wakacje natomiast Grochowska zostanie całkowicie zamknięta dla tramwajów i uruchomione zostaną autobusy zastępcze – poinformował nas Maciej Dutkiewicz, rzecznik Tramwajów Warszawskich.
Mieszkańcy Pragi-Południe, zwłaszcza Grochowa i Kamionka, nie muszą obawiać się o możliwości dojazdu, gdyż Zarząd Transportu Miejskiego zorganizuje na czas remontu autobusową komunikację zastępczą. (red)

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *