Aktualny numer

Karol Kowalczyk

Ma 33 lata. Od urodzenia związany z Warszawskim Grochowem. Dorastał na osiedlu Kinowa. Absolwent Szkoły Podstawowej nr 120 im. Pułków Piechoty „Dzieci Warszawy” przy ul. Międzyborskiej. Z wykształcenia socjolog.
Działalność społeczno-samorządową rozpoczął na długo zanim został radnym dzielnicy, gdy z sąsiadami wywalczył remont placu zabaw „Skwerek Berek” przy ul. Turbinowej i powstanie boiska przy ul. Rozłuckiej. Od 12 lat działa społecznie w Radzie Osiedla Grochów Kinowa, w której dwie kadencje pełnił funkcję przewodniczącego oraz w Radzie Społecznej ZOZ Praga-Południe.
W 2010 r. został po raz pierwszy radnym dzielnicy Praga-Południe i objął funkcję przewodniczącego Komisji Komunalnej i Handlu, a następnie rozpoczął kierowanie Komisją Rewizyjną. W 2014 r. ponownie został radnym dzielnicy i objął funkcję Wiceprzewodniczącego Rady Dzielnicy. Sprawdził się na tym stanowisku. Z powodzeniem zastępował Przewodniczącego Rady Dzielnicy zarówno podczas kierowania obrad, jak również reprezentowania Rady podczas oficjalnych uroczystości. Przewodniczył obradom uroczystej sesji Rady Dzielnicy Praga-Południe zwołanej w Teatrze Powszechnym z okazji inauguracji dzielnicowych obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę w 2018 r.
W 2018 roku po raz trzeci został wybrany radnym dzielnicy. Zaufało mu 2127 mieszkańców. W obecnej kadencji radni ponownie powierzyli mu funkcję Wiceprzewodniczącego Rady.
Regularnie publikuje comiesięczne relacje z Sesji Rady w gazecie „Wiadomości Sąsiedzkie”.
Zawodowo zwiany z warszawskim sektorem sportu i rekreacji. Pracował w dzielnicowym Ośrodku Sportu i Rekreacji. Obecnie zajmuje stanowisko kierownika działu Gospodarki Nieruchomościami w Stołecznym Centrum Sportu Aktywna Warszawa, największego w Polsce niekomercyjnego promotora zdrowego trybu życia i rekreacji. Ta miejska jednostka zarządza 15 OSiR-ami w Warszawie, organizuje lodowisko na rynku Starego Miasta, ślizgawkę pod Pałacem Kultury i Nauki, a także Letnią Strefę Rekreacji zlokalizowaną przy Moście Poniatowskiego. Aktywna Warszawa organizuje znaną wszystkim triadę biegową, w skład której wchodzą Bieg Konstytucji 3 Maja, Bieg Powstania Warszawskiego oraz Bieg Niepodległości. Praca w tak dużej jednostce, zarządzającej ponad 73 ha nieruchomości na terenie Warszawy, pozwoliła nabyć Karolowi Kowalczykowi umiejętności odpowiednie do kierowania dużymi projektami, a także pozwoliła poznać jeszcze lepiej specyfikę warszawskiego samorządu.
Prywatnie pasjonat sportu. Wiele lat trenował hokej na trawie. Grał w drugiej lidze w drużynach warszawskich oraz wielkopolskich. Trenował m.in. pod okiem Jerzego i Andrzeja Wybieralskich. Olimpijczyka i uczestnika Mistrzostw Świata.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *