Aktualny numer

Izabela Szostak-Smith

Urodzona w Warszawie. Mieszkanka Gocławia. Absolwentka SP nr 54 im. Bohaterów Olszynki Grochowskiej oraz XV LO im. Narcyzy Żmichowskiej. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, Centrum Prawa Angielskiego i Europejskiego Cambridge University oraz Centrum Prawa Amerykańskiego University of Florida (2003). Absolwentka Wydziału Prawa University of East Anglia (2004) oraz College of Law w Londynie (2006). Współautorka książki pod red. prof. Ewy Łętowskiej „Klauzule abuzywne w prawie umów konsumenckich”.
Praktykę prawniczą rozpoczęła w biurze Rzecznika Praw Obywatelskich, gdzie wspierała rozwój krajowego programu na rzecz ofiar przestępstw. W latach 2004-2005 prawniczka w biurze Ombudsmana Unii Europejskiej w Strasburgu. W latach 2006-2010 pracowała jako prawniczka w dziale Energy, Projects and Construction kancelarii prawnej CMS Cameron McKenna, doradzała m.in. spółkom realizującym projekty OZE. Uczestniczyła także w projektach spółek paliwowych i energetycznych oraz projektach infrastrukturalnych. Koordynowała projekty transgraniczne, w tym ekspertyzy dotyczące energii atomowej i międzynarodowego rynku LNG. W 2009 r. wraz z zespołem kancelarii CMS Cameron McKenna zdobyła nagrodę „Financial Times” – European Deal of the Year, Oil and Gas Sector za doradztwo w sprawie finansowania rafinerii Grupy Lotos.
W latach 2011-2013 menedżer w Dziale Prawno-Handlowym Fashion TV Polska. Od 2013 r. świadczyła usługi w zakresie doradztwa biznesowego. Specjalistka ds. komunikacji społecznej, Przedsiębiorca, menedżer PR i marketingu, prowadząca m. in. działania odpowiedzialności społecznej spółek branży sanitarno-budowlanej, mody, kultury i mediów. Producentka programów telewizyjnych, filmów oraz projektów fotograficznych w Polsce i za granicą.
Od 1993 r. związana z tkanką artystyczną Warszawy, współorganizatorka młodzieżowych festiwali teatralnych w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej (1993-1996). Koordynatorka, doradca i PR manager licznych wydarzeń kulturalnych i sportowych. Wspierała działania organizacji kulturalnych, w tym Teatru WarSawy, Teatru Małego Widza, Teatru Gardzienice oraz artystów fotografików, projektantów, muzyków, dziennikarzy i publicystów.
W latach 1996-2017 współpracowała z organizacjami pozarządowymi w Polsce i za granicą, w tym jako animatorka ruchów europejskich, wykładowca i koordynatorka projektu edukacyjnego w Polskiej Radzie Ruchu Europejskiego, Public Relations Manager w Fundacji Teatru Małego Widza, wolontariuszka w działaniach na rzecz reforestacji dżungli amazońskiej w Boliwii oraz zrównoważonego rozwoju i wykluczenia społecznego w Indiach. W Polsce uczestniczyła jako wolontariuszka w działaniach NGO i aktywistów miejskich, w tym organizacji charytatywnych i działających na rzecz ochrony środowiska.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *