Aktualny numer

Będzie jaśniej w al. Waszyngtona!

Zarząd Dróg Miejskich m.st. Warszawy rozpisał przetarg na wymianę oświetlenia na ul. Modlińskiej i w al. Waszyngtona. Są także środki na inne remonty oświetleniowe.
Nowe oprawy mają pojawić się na całej długości al. Waszyngtona od mostu Poniatowskiego do ronda Wiatraczna.
198 starych opraw sodowych zostanie zastąpionych nowymi, energooszczędnymi oprawami ledowymi. Wymiana opraw nie tylko poprawi widoczność i bezpieczeństwo, ale pozwoli zaoszczędzić niemal połowę zużywanego prądu!
Również na całej długości ul. Modlińskiej, łączącej Pragę-Północ z Białołęką, pojawią się niebawem nowe oprawy. Ze względu na jej długość przetarg na wykonanie tych prac został podzielony na dwie części. Pierwsza zakłada prace na odcinku od Kanału Żerańskiego do mostu Marii Skłodowskiej-Curie. 315 wyeksploatowanych opraw sodowych ma być zastąpione 200 nowoczesnymi oprawami ledowymi. Druga część postępowania to odcinek od mostu do granicy miasta. Tu 174 stare oprawy planujemy zastąpione zostaną 100 nowymi oprawami ledowymi. Dzięki temu zużycie prądu na Modlińskiej będzie niemal trzykrotnie mniejsze.
Termin składania ofert mija 23 kwietnia. Jeżeli uda się rozstrzygnąć przetarg, to na wykonanie prac ewentualni wykonawcy będą mieli 4 miesiące od podpisania umowy.
Rada Warszawy przychyliła się do wniosku ZDM o zaciągnięcie pożyczki z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu „SOWA – oświetlenie zewnętrzne”. W ciągu 2 lat zmodernizowane zostanie oświetlenie 13 ulic.
Wymienione zostaną kable, szafy zasilające, słupy i niemal 1000 opraw oświetleniowych. Na Pradze-Południe zmodernizowany zostanie dzięki temu programowi węzeł Wał Miedzeszyński na Trasie Łazienkowskiej, gdzie stanie 13 nowych masztów.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *