Aktualny numer

15-lecie galerii Le Guern

Od 2004 r. działa na Saskiej Kępie przy ul. Katowickiej 25. Zainteresowania galerii skupiają się na sztuce współczesnej, współpracuje na stałe z twórcami zarówno młodymi, rozpoczynającymi ścieżkę artystyczną, jak i uznanymi, których dzieła znajdują się w licznych kolekcjach muzealnych. Przestrzeń galerii jest otwarta na różne postawy artystyczne i formy twórczej aktywności. Artyści prezentowani w galerii pracują przy użyciu różnych technik i mediów, m.in. fotografii, malarstwa, rzeźby, rysunku, obiektów, instalacji, sztuki wideo, działań typu performance.
Do 27 kwietnia oglądać można w galerii trzecią indywidualną prezentację twórczości Przemysława Jasielskiego, artysty aktywnie działającego w kierunku łączącym sztukę z nauką. Na wystawie prezentowana jest interaktywna instalacja „Photo Robotoid”. Jest to autonomiczny robot fotograficzny, którego parametry umożliwiają wykonanie dobrze skomponowanych portretów otaczających go widzów. Artystę interesuje swoista gra pomiędzy robotem a widzem oraz zachowanie publiczności przed aparatem fotograficznym, który nie jest obsługiwany przez człowieka.
17 maja w Le Guern otwarta zostanie wystawa Tadeusza Rolke organizowana we współpracy z Fujifilm Polska. Będzie to wydarzenie związane z obchodzonymi w tym roku przez artystę 90. urodzinami. Na wystawie pokazane zostaną fotografie z podróży artysty do miejsc, do których był przymusowo kierowany po drugiej wojnie światowej. Będzie to dokumentacja osobistej podróży do własnej przeszłości, okresu w którym Tadeusz Rolke postanowił, że zostanie profesjonalnym fotografem.
Dzień po wernisażu galeria zaprasza do siebie chętnych na Noc Muzeów.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *