Aktualności

Rusza budowa domu kultury na Gocławiu!

28 lutego podpisano w Urzędzie Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy umowę na wykonanie Centrum Edukacyjno-Kulturalnego na Gocławiu. Stanie ono obok Tesco u zbiegu ulic Jana Nowaka-Jeziorańskiego i Fieldorfa.
Centrum zaprojektowało Biuro 87a z Opola, a przetarg na jego wykonanie wygrała firma MTM Budownictwo z Tarnowa. Jej przedstawiciele gościli 28 lutego w urzędzie, gdzie wraz z zastępcami burmistrza dzielnicy podpisali stosowną umowę na wykonanie inwestycji. Prace ruszyły w pierwszej dekadzie marca. Koszt inwestycji wynosi 39 666 000 zł. Termin realizacji według umowy to 10 grudnia 2020 r.
Przypomnijmy, że CEK będzie mieścić m.in. Klub Kultury Gocław – filię CPK, Bibliotekę Publiczną oraz Europejskie Centrum Uniwersytetów Drugiego i Trzeciego Wieku.
Wolnostojący, dwubryłowy budynek Centrum o konstrukcji żelbetowej szkieletowej, zbudowany na podstawie kwadratu i prostokąta, stanie na działce o powierzchni 10020 m kw. W środku znajdzie się patio. Na części dachu powstanie zielony ogród uprawiany przez mieszkańców. Powierzchnia zabudowy to 3150 m kw., a powierzchnia użytkowa Centrum wyniesie 7 tys. m kw. na trzech kondygnacjach.
Parter budynku zajmie Klub Kultury Gocław z salą wielofunkcyjną i salą wykładowo-zajęciową oraz zapleczami socjalnymi i technicznymi. Na parterze wydzielona zostanie powierzchnia dla potrzeb Europejskiego Centrum Uniwersytetów Drugiego i Trzeciego Wieku z zapleczem socjalnym i pomieszczeniami gospodarczymi oraz salami do rehabilitacji.
Pierwsze piętro budynku przeznaczone jest na potrzeby Biblioteki Publicznej z wypożyczalnią i czytelnią, centrum komputerowym, z zapleczem sanitarnym, pomieszczeniami technicznymi i gospodarczymi.
Drugie piętro obiektu przeznaczone jest na różnorodne sale zajęć programowych i warsztatów CPK.
W piwnicy znajdują się pomieszczenia magazynowe, techniczne, szatnie/wózki, pomieszczenia porządkowe i zaplecze socjalne.
Wokół budynku pojawi się parking dla samochodów i rowerów, a także scena letnia z widownią na trawie.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *