Aktualności

Przetarg na odbiór odpadów rozstrzygnięty

Informujemy mieszkańców, że 26 lutego br. rozstrzygnięto przetarg na odbiór odpadów komunalnych z terenu m.st. Warszawy. Nowe umowy będą obowiązywały przez kolejne trzy lata. Przypomnijmy, w przetargu na odbiór odpadów komunalnych i transport do instalacji lub stacji przeładunkowej miasto podzielono na dziewięć części. W postępowaniu udział wzięło
9 wykonawców, którzy złożyli oferty na różne części zamówienia. Oferty zostały sprawdzone pod względem formalnym i ocenione według trzech kryteriów: cena (60%), kryterium środowiskowe (20%), kryterium jakościowe (20%). Odbyły się aukcje elektroniczne, które pozwoliły na znaczącą obniżkę cen zaoferowanych pierwotnie przez wykonawców.
Podpisanie umów nie oznacza, że operatorzy od razu rozpoczynają świadczenie usługi, w umowie mają zagwarantowane 3 miesiące okresu przygotowawczego.
Podczas postępowania przetargowego na odbiór odpadów komunalnych wybrano następujące najkorzystniejsze oferty:
● Bielany i Żoliborz – BYŚ W. Byśkiniewicz (476,55 zł za odbiór tony odpadów);
● Białołęka i Targówek – konsorcjum PARTNER Sp. z o.o. (443,76 zł);
● Mokotów – P.P.H.U. LEKARO J. Zagórska (304,52 zł);
● Ochota, Ursus i Włochy – MPO (381,03 zł);
● Praga Południe i Praga Północ – P.P.H.U. LEKARO J. Zagórska (379,29 zł);
● Śródmieście – MPO (442,38 zł);
● Ursynów i Wilanów – konsorcjum SUEZ Polska Sp. z o.o. i Remondis Sp. z o.o. (436,99 zł).
● Wola i Bemowo – MPO – 565,79 zł
Najniższa cena zaoferowana dla dzielnic Rembertów, Wawer i Wesoła wyniosła 762,00 zł za odbiór tony odpadów. Z uwagi na znaczące przekroczenie budżetu w tym zadaniu, miasto zdecydowało o unieważnieniu postępowania. Kolejny przetarg, także z wykorzystaniem aukcji elektronicznej, zostanie wznowiony.

– Dla mieszkańców nic się nie zmienia w zakresie odbioru odpadów – powiedział po ogłoszeniu wyników przetargu wiceprezydent m.st. Warszawy Michał Olszewski. – Do czasu rozpoczęcia świadczenia usług wynikających z nowych umów odpady będą odbierane przez dotychczasowych operatorów bez wpływu na jakość usługi – dodał.

Przypominamy
Od 1 stycznia w Warszawie obowiązuje system segregacji na pięć pojemników
Nowe, bardziej wymagające zasady segregacji odpadów, są od nowego roku wprowadzane stopniowo. Operatorzy dostarczyli mieszkańcom domów jednorodzinnych niezbędne worki na zbieranie odpadów. Część obecnie używanych pojemników ma nowe oznakowanie – naklejki z opisem frakcji znajdującej się na pojemnikach. Operatorzy dostawiają również nowe pojemniki. Dopóki w altanach śmietnikowych są trzy pojemniki, mieszkańcy mogą segregować według dotychczasowego systemu. Przejście na nowy system może potrwać parę tygodni.
Na początku stycznia ruszyła też miejska kampania, która zachęca do segregowania odpadów i podpowiada jak należy to robić właściwie. Każdy mieszkaniec ma dostęp do informacji: w swoim urzędzie dzielnicy, komunikacji miejskiej, prasie dzielnicowej, mediach społecznościowych. Zachęcamy mieszkańców, zarządców nieruchomości do pobierania i wydruku materiałów informacyjnych i korzystania z nich w domu przy segregowaniu odpadów.
Bądźmy eko! Chrońmy nasze otoczenie! Zacznijmy od segregowania odpadów!

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *