Aktualności

Nowe szyldy na Pradze-Południe

Miasto we współpracy ze Stowarzyszeniem Traffic Design po raz kolejny odmłodziło stołeczne szyldy, tym razem na Kamionku, rewitalizowanym obszarze naszej dzielnicy.
„To już druga edycja przemiany szyldów rzemieślników przeprowadzona na zlecenie m.st. Warszawy, tym razem na Pradze-Południe. Ta transformacja doskonale pokazuje, jak dobra reklama wzbogaca wygląd przestrzeni publicznej. Bardzo cieszą mnie te zmiany i mam nadzieję, że zyskają one przychylność mieszkańców Grochowa oraz Kamionka”, mówi Marlena Happach, architekt miasta, dyrektor Biura Architektury i Planowania Przestrzennego m.st. Warszawy.
Atrakcyjne, odnowione szyldy pojawiły się na ulicach Siennickiej, Skaryszewskiej, Grochowskiej i Kobielskiej. Poprawią estetykę przestrzeni rejonu Grochowa i Kamionka, promując dobry polski design. Do współpracy ponownie zaproszono bowiem czołowych rodzimych projektantów, w tym również warszawskich, m.in. Pawła Ryżko, UVMW, Martę „Martiszu” Ludwiszewską i Zespół Wespół.
W tegorocznej edycji dziesięć nowych szyldów otrzymały małe lokalne zakłady rzemieślnicze, m.in. funkcjonujący niemal 80 lat zakład krawiecki, serwis rowerowy oraz punkt naprawy parasoli.
„Bardzo cieszymy się z powrotu do Warszawy. Przy okazji projektu powstał również krótki dokument prezentujący rzemieślników odnawianych zakładów przy pracy. Liczymy, że nowe szyldy spodobają się właścicielom, mieszkańcom i klientom”, mówi Monika Domańska ze Stowarzyszenia Traffic Design.
Poprzednia edycja, która odbyła się na Pradze-Północ, (w ramach której przemianę przeszły szyldy 10 szyldów lokalnych rzemieślników) otrzymała wyróżnienie Innovation in Design Award, a praskie szyldy znalazły się wśród najciekawszych identyfikacji wizualnych z całego świata.
W sobotę 16 marca o godzinie 16.00 w Zodiaku Warszawskim Pawilonie Architektury odbyła się debata poświęcona nowym szyldom z udziałem projektantów i rzemieślników. A w niedzielę, 17 marca o godzinie 12.00 w ramach wernisażu projektu zaproszono chętnych na spacer. Zaczęto od ulicy Siennickiej 23, gdzie pojawił się nowy szyld „Kalinka” autorstwa Pawła Ryżko.
Przypomnijmy, że miasto prowadzi na prawym brzegu Wisły, m.in. na Kamionku, Zintegrowany Program Rewitalizacji. To z jednej strony remonty budynków i ulic, podłączanie do sieci cieplnej, czy przemiany przestrzeni publicznej, z drugiej – rozwój turystyki, kultury, sportu i gospodarki oraz integracja i wsparcie mieszkańców.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *