Miejsca i ludzie

Mówimy tylko „do widzenia”…

26 lutego w Centrum Promocji Kultury miało miejsce uroczyste pożegnanie odchodzącej na emeryturę współzałożycielki i wieloletniej dyrektorki CPK Barbary Gebler-Wasiak.
Tę ciepłą, niezwykle wrażliwą i życzliwą osobę, kobietę-instytucję otwartą na artystów i ich najbardziej szalone pomysły, dbającą o kulturalną edukację najmłodszych i przyjazną seniorom, żegnali najbliżsi współpracownicy, przyjaciele, artyści i znajomi. Stawił się w komplecie zarząd dzielnicy z burmistrzem Tomaszem Kucharskim i jego zastępcami: Izabelą Szostak-Smith, Jarosławem Karczem i Adamem Cieciurą. Obecni byli dzielnicowi radni Platformy Obywatelskiej – Bożena Manarczyk, Małgorzata Rynkiewicz i Michał Wieremiejczyk. Pojawili się artyści, ludzie kultury, przedstawiciele fundacji i stowarzyszeń. Panią dyrektor pożegnali też szefowie filii CPK: Klubu Kultury Seniora – Dariusz Brzóskiewicz oraz Klubu Kultury Gocław – Szymon Tokarczyk wraz z pracownikami. Obecni byli również dzielnicowi urzędnicy od lat współpracujący z panią dyrektor.
„Szanowna Pani Dyrektor, Basiu… Po ponad dwudziestu latach pracy w Centrum Promocji Kultury odchodzisz na zasłużoną emeryturę… Za nami 30 lat współpracy, a właściwie przyjaźni. Dzięki Tobie Praga-Południe to przede wszystkim dzielnica kultury. Jednak nie żegnamy się. Mówimy sobie „do widzenia”. I pamiętaj Basiu, że tu jesteś zawsze u siebie”, powiedział burmistrz Kucharski, wręczając pani Barbarze bukiet kwiatów i upominek od zarządu dzielnicy. Przekazał jej również list, który drukujemy na pierwszej stronie naszej gazety.
„W życiu najtrudniejsze są pożegnania, szczególnie wtedy, gdy pracowało się wspólnie tyle lat, co my”, powiedziała wzruszona pani Barbara.
Podczas życzeń składanych pani Basi padało mnóstwo wzruszających wyznań. Usłyszeliśmy, że „nie ma słów, które odpowiednio wyraziłyby nasz smutek”, „nie ma słów pocieszenia dla naszych złamanych serc”. Zwracano także uwagę, że „najważniejsze jest spełnianie marzeń. Teraz będziesz miała na to znacznie więcej czasu! Czerp z życia pełnymi garściami… Przed Tobą jeszcze tak wiele wspaniałych zdarzeń!”.
Na Facebooku pojawiły się m.in. takie wpisy: „Cieszę się że dane mi było spotkać tak wspaniałego człowieka. Swoją pasją zarażałaś wszystkich”.
„Życzę z całego serca, aby otaczali cię dobrzy i życzliwi ludzie, a nowy etap w Twoim życiu pozwolił na realizację marzeń, których dotychczas nie udało się zrealizować”. „Basia to wyjątkowy Człowiek wielu talentów i umiejętności. Wyjątkowo oddana i zaangażowana sprawom kultury, tej dużej i tej codziennej. To dzięki Basi dzieci i młodzież mogą próbować swoich umiejętności i rozwijać talenty, stworzyła miejsce przyjazne seniorom, zawsze życzliwa i chętna do współpracy z różnymi organizacjami i środowiskami. Basiu, życzę Ci odpoczynku, zdrowia i dużo siły”.
Redakcja „DZIELNICY.pragapld” także dołącza się do tych życzeń, dziękując Ci Basiu za wspólnie spędzone lata i niezliczone wydarzenia, na których dzięki Tobie gościliśmy.
(red.)

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *