Aktualności

1% dla Pragi-Południe

Jeśli zastanawiają się Państwo na kogo przeznaczyć jeden procent podatku przy składaniu PIT, zachęcamy do wspierania wybranych organizacji działających na terenie naszej dzielnicy.
Warszawskie Towarzystwo Pomocy Lekarskiej i Opieki nad Psychicznie i Nerwowo Chorymi
Adres siedziby: ul. Grochowska 259A 03-844 Warszawa
Warszawskie Towarzystwo od wielu lat pomaga osobom po kryzysach psychicznych w powrocie do społeczeństwa i uzyskaniu równowagi emocjonalnej. Aktualnie prowadzi 4 placówki na terenie Warszawy oferujące wsparcie, rehabilitację psychospołeczną i pomoc psychologiczną dla osób z zaburzeniami psychicznymi i ich rodzin.
www.wtplio.pl
Numer KRS: 0000080795
Hufiec ZHP Warszawa-Praga-Południe im. 1 Warszawskiej Dywizji Piechoty
Adres siedziby: Samolotowa 2 U-3, 03-984 Warszawa
Związek Harcerstwa Polskiego w dzielnicach Praga-Południe, Rembertów i Wesoła (taki obszar obejmuje nasz hufiec) to ponad 1200 młodych ludzi i instruktorów skupionych w ponad 60 drużynach. To najsilniejsze w Polsce środowisko Nieprzetartego Szlaku (także z dzielnicy Wawer) – drużyn, do których należy młodzież specjalnej troski. Wychowujemy przez stawianie wyzwań, zachęcamy dzieci i młodzież do ciągłego doskonalenia się, zdobywania wiedzy i umiejętności. Inspirujemy do pokonywania trudności oraz konstruktywnego i innowacyjnego myślenia. Na naszych obozach uczymy, jak dawać sobie radę w każdej sytuacji.
W roku 2019 organizowaliśmy dzielnicowy sztab WOŚP.
Numer KRS 0000268913, cel szczegółowy: HUFIEC PRAGA-POŁUDNIE
Środowiskowy Dom Samopomocy Warszawskiego Koła PSONI (Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną)
Adres placówki: ul. Grochowska 259A, 03-844 Warszawa
Oferta naszej placówki skierowana jest do dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną. Z oferty placówki korzysta 47 uczestników z terenu Warszawy i pobliskich miejscowości.
Numer KRS: 0000162557
Fundacja Habitat
for Humanity Poland
Adres siedziby: ul. Mokotowska 55, Warszawa
Jesteśmy chrześcijańską organizacją dobroczynną, która działa na rzecz poprawy warunków mieszkaniowych osób niezamożnych oraz zapobiegania bezdomności. Pomagamy osobom i rodzinom w trudnej sytuacji życiowej zamieszkać w godnych warunkach lub poprawić standard mieszkania. Do dnia dzisiejszego Fundacja Habitat for Humanity Poland wybudowała 120 lokali mieszkalnych i pomogła 4 tysiącom osób w Polsce. Powstała w 1992 roku i jest częścią sieci organizacji dobroczynnych Habitat for Humanity, które działają w ponad 70 krajach na 6 kontynentach. Niedługo na warszawskiej Pradze otworzymy charytatywny sklep ReStore z meblami i materiałami budowlanymi. Więcej informacji: www.habitat.pl
Numer KRS: 0000 143 344
Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Warszawa
Praga Południe
Adres placówki: ul. Grochowska 259A, 03-844 Warszawa
Pracujemy od przeszło 50 lat na rzecz dobra dzieci i ich rodzin poprzez wspieranie ich w trudnych sytuacjach życiowych. W tym roku jako stowarzyszenie obchodzimy jubileusz 100 lat działalności w Polsce. Przy ul. Grochowskiej 259a od 25 lat prowadzimy Placówkę Wsparcia Dziennego dla dzieci z okolicznych osiedli. Dzieci odrabiają tu lekcje, otrzymuja pomoc logopedyczną, reedukację, wsparcie psychologa a także mają szansę rozwijać swoje zainteresowania poprzez udział w zajęciach dodatkowych. Co roku organizujemy wyjazdy na kolonie i obozy dla dzieci z Pragi-Południe.
Nasza praca przynosi widoczne efekty. Państwa 1 % podatku wesprze nas w możliwość realizowania naszych projektów aby pokryć wkład własny finansowy w naszych działaniach i pomysłach na rzecz lokalnej społeczności.
Numer KRS: 0000134684
cel szczegółowy: Ognisko Grochowska
Klub Sportowy
Delta Warszawa
Adres siedziby: 02-911 Warszawa, ul. Jeziorna 2 (siedziba główna)
Co robimy i dla kogo: Chłopcy mają różne marzenia, jednym z nich jest zostać drugim Robertem Lewandowskim, który zaczynał w naszym klubie swoją zawodową karierę. My to marzenie ucząc ich piłki nożnej staramy się zrealizować. Przy okazji wychowujemy zdrowych ludzi z pozytywnym stosunkiem do Świata.
Z czego jesteśmy najbardziej dumni: Kiedy mówimy duma, to różne rzeczy przychodzą do głowy. My najbardziej szczęśliwi i zarazem dumni jesteśmy kiedy widzimy uśmiechy na twarzach naszych podopiecznych. Uśmiech młodego człowieka jest bezcenny.
Numer KRS: 0000111565
Fundacja Godnie Żyć
Adres siedziby: ul. Paryska 31 lok. U-1, 03-935 Warszawa
Działania na rzecz osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej w celu przeciwdziałania bezdomności i wykluczeniu społecznemu, w tym artystów oraz promocja kultury i sztuki.
Numer KRS: 0000511143

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *