Aktualności

Świąteczna choinka na pl. Szembeka

W sobotę, 15 grudnia, władze naszej dzielnicy tradycyjnie zaprosiły mieszkańców na wspólne świętowanie. Na pl. Szembeka stanęła ogromna choinka, duża scena i stragany. Na bożonarodzeniowym jarmarku od godz. 14.00 można było kupić ręcznie malowane bombki, świąteczne stroiki, a także pyszne ciasta i domki piernikowe.
Podobnie jak w roku ubieg-
łym świętowanie rozpoczęło się startem gry miejskiej organizowanej przez fundację Zwalcz Nudę. Rozdawaliśmy mieszkańcom choinki, a dzięki m.in. uczniom ze szkół gastronomicznych z Komorskiej i Majdańskiej można było się posilić barszczykiem i bigosem. Wspólnie z zespołem Spell śpiewaliśmy kolędy, najmłodsi brali udział w konkursie choinkowym i otrzymali prezenty od Mikołaja.
Punktem kulminacyjnym imprezy było rozświetlenie choinki o godz. 16.00. O godz. 17.30 mieszkańcy przełamali się opłatkiem z burmistrzem Tomaszem Kucharskim, radnymi, innymi przedstawicielami zarządu dzielnicy i sąsiadami. Potem wszyscy zasiedli do stołów.
Tego dnia od Ronda Daszyńskiego przez Dworzec Wileński do placu Szembeka i ronda Wiatraczna jeździł bezpłatny tramwaj Radia Kolor, w którym na mieszkańców czekało mnóstwo niespodzianek.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *