Aktualności

Zakupowy grudzień

W grudniu świętujemy Mikołajki, niektórzy wcześniej Barbórkę, a z pewnością wszyscy Boże Narodzenie, by w ostatnim dniu w roku bawić się na sylwestra. Wszystkie te święta i wydarzenia mają co najmniej jedną wspólna cechę: zakupy i związane z nimi wydawanie pieniędzy. Warto je dobrze zaplanować, ponieważ odbywają się one w ciągu jednego miesiąca, czyli dla większości z nas w ramach jednego okresu płacowego.
Jeżeli myślimy o prezencie dla swoich bliskich i znajomych mieszkających gdzieś daleko, to warto go kupić już teraz i dokonać wysyłki, ponieważ w zależności od wyboru jej formy, lotniczej lub morskiej, może się okazać, że nasz prezent dotrze po świętach lub nawet już w nowym roku. Jeżeli zamierzamy obdarować bliskich w kraju, a będziemy dokonywać zakupów online, to wbrew pozorom też nie zostało tak dużo czasu. Należy wyszukać prezent jak najszybciej, porównać ceny w różnych sklepach i „nie rzucać” się na najtańsze oferty, ponieważ wiąże się to często z dużym ryzykiem, iż sklep internetowy może być fikcyjny i nigdy nie otrzymamy zamówionego towaru. Należy czytać opinie, zwłaszcza z ostatnich tygodni i miesięcy, i ufać głównie znanym i sprawdzonym markom. Dodatkowym plusem będzie firma pośrednicząca w transakcji finansowej, ponieważ to właśnie ona bierze na siebie ryzyko związane z płatnością. Niestety, nie jest to regułą. Jeżeli znajdziemy już sklep i produkt, który koniecznie chcemy posiąść, to warto zastanowić się nad wybraniem formy przesyłki pobraniowej. Co prawda jest ona z reguły o kilka lub kilkanaście złotych droższa, jednak mamy wtedy pewność, że sklep internetowy nie oferuje kota w worku. Większość sprzedawców zapewnia właśnie taką możliwość wysłania zakupionego towaru.
Możemy również wybrać tradycyjne zakupy w sklepach stacjonarnych i tutaj też są dwie szkoły: można już jesienią bez pośpiechu i niepotrzebnej nerwówki wybrać się na zakupy, można też poczekać na grudniowe wyprzedaże, jeżeli oczywiście będą. Należy pamiętać, że sklepy i handlowcy świetnie opanowali różne techniki sprzedażowe i im bliżej świąt, tym bardziej prawdopodobne, że będą nas kusili różnymi rabatami i promocjami. Jednak obniżka ceny na przysłowiowym karpiu może skutkować tym, że z zakupów wyjedziemy z pełnymi wózkami, nie zawsze potrzebnych i nie zawsze już „promocyjnych” artykułów. No cóż, tak to działa, ale taki też jest urok tych grudniowych zakupów.
Czekam na Wasze przemyślenia i zachęcam do interaktywnej dyskusji oraz zgłaszania swoich uwag na facebookowym profilu: https://www.facebook.com/senioraporadnik oraz na adres email:
[email protected]
Pablo

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *