Aktualności

Muzyczny grudzień na Grochowskiej

Dla wszystkich, którym zimowe wieczory kojarzą się ze światłami, nastrojową muzyką i gorącą czekoladą Orkiestra Sinfonia Varsovia przygotowała trzy niezwykłe wydarzenia.

Sezon świąteczny na Grochowskiej rozpocznie się już 7 grudnia. „Światło i Dźwięk” to niezobowiązujący wieczór relaksu w otoczeniu muzyki i instalacji świetlnych. W trzech różnych przestrzeniach odbędą się krótkie koncerty z różnorodną muzyką, od kwartetów fletowych W. A. Mozarta, przez jazzowe standardy świąteczne, po rozrywkowe piosenki zimowe. Na wszystkich gości czeka poczęstunek – herbata z goździkami i pomarańczą oraz gorąca czekolada. Koncerty rozpoczną się o g.19 równolegle w Sali Prób, Budynku Głównym i Pawilonie Koncertowym i będą powtarzane o g 19.30 i g.20. Każdy z nich potrwa ok. 20 minut, dając słuchaczom możliwość przejścia do kolejnej sali, na spotkanie z inną muzyką. Wstęp wolny.

Następnego dnia, 8 grudnia, na Grochowską 272 dotrze Święty Mikołaj, przynosząc muzyczne atrakcje dla dzieci w każdym wieku. Mikołajki na Grochowskiej rozpoczną się już o g.10, wtedy dla najmłodszych (0–5 lat) wystąpi w Sali Prób Ludowy Zespół Artystyczny PROMNI ,koncert zostanie powtórzony o g.11.15. Od g.11 w Budynku Głównym czynna będzie kawiarenka oraz odbywać się będą warsztaty robienia świątecznych ozdób. Ponadto będzie można pospacerować śladami Mikołaja po siedzibie Orkiestry. Dzieci w wieku 6–9 lat z pewnością zainteresują interaktywne koncerty o g.12.30 i 13.30 w wykonaniu Zespołu dziecięcego Wesołe Mazurki z Pragi oraz WoWaKin Trio. Zespół ten wystąpi również o g.16 na koncercie familijnym, dedykowanym całym rodzinom. Zabrzmią wówczas najpiękniejsze kolędy i pastorałki. Wstęp wolny.

W programie grudniowych wydarzeń nie może również zabraknąć również Koncertu Świątecznego w wykonaniu muzyków Sinfonii Varsovii. Niezwykle lubiane przez warszawiaków wydarzenie, w tym roku odbędzie się 14 grudnia i to dwa razy o g.18 i g.20, dając szanse uczestnictwa większej liczbie osób. W programie znajdą się Trzy utwory w dawnym stylu Henryka Mikołaja Góreckiego oraz utwory Jana Sebastiana Bacha – Aria na strunie G i Koncert podwójny d-moll, z solistycznym udziałem skrzypków Celiny Kotz i Adama Siebersa. Po części instrumentalnej nastąpi wspólne śpiewanie kolęd z muzykami Sinfonii Varsovii i zespołu wokalnego Tempus pod kierownictwem Andrzeja Borzyma, a po koncercie na gości czekać będzie wigilijny poczęstunek. Wstęp jest wolny, ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, należy odebrać bezpłatne wejściówki na godzinę przed każdym koncertem.

Szczegółowe informacje o wszystkich wydarzeniach dostępne są na: www.sinfoniavarsovia.org

Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu miasta stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m. st. Warszawy do 2022 roku.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *