Aktualności

W tandemie z dziećmi

I ty możesz zostać mentorem lub mentorką i dzielić się z dziećmi swoim czasem, pasją oraz doświadczeniem. To hasło pilotażowego projektu „Tandem. Mentoring 55+”, bazującego na partnerskiej relacji dwóch pokoleń, w którym biorą udział dorośli 55+ i dzieci w wieku 8-13 lat.
Wprowadzany jest on, w ramach programu „Uniwersytety Trzeciego Wieku – Seniorzy w Akcji” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”, we współpracy ze Stowarzyszeniem Przestrzeń Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych PISK i grochowską Fundacją Joanny Radziwiłł Opiekuńcze Skrzydła.
Mentoring to spotkanie, relacja dwóch osób, które dzieli wiek, doświadczenie, lecz łączy zainteresowanie, chęć wspólnego spędzania czasu, rozmowy, poznawania siebie. Program „Tandem” jest właśnie takim mentoringiem, polegającym na woluntarystycznych spotkaniach mentora z dzieckiem, co najmniej raz na dwa tygodnie, od stycznia do czerwca 2019 roku. Dorosły podzieli się swoim doświadczeniem, wskaże różne rozwiązania problemu, pokaże miejsca, które wpłynęły na to, kim jest. Dziecko zaznajomi mentora z nowymi rozwiązaniami technicznymi, pokaże, jak dziś żyje młodsze pokolenie i co jest dla niego ważne. Tandem sam ustali formę i cel spotkań.
Kto może zostać mentorem? Każdy, kto skończył 55 lat, ma wolny czas i chce się nim dzielić z dzieckiem, wpływać na jego rozwój.
Na co może liczyć? Na uczestnictwo w cyklu warsztatów przygotowujących do roli mentora, wsparcie organizacji i osób, które biorą udział w projekcie, oraz profesjonalną opiekę psychologa, a nawet zwrot kosztów związanych z organizacją spotkań par mentorskich.
Fundacja Joanny Radziwiłł Opiekuńcze Skrzydła, która została wybrana do prowadzenia projektu jako najbardziej doświadczona w pracy z dziećmi wymagającymi wsparcia, prowadzi rekrutację na mentorów do końca października. Do tego też czasu dobierze dzieci do tandemów. W listopadzie odbędzie się spotkanie wybranych mentorów, od stycznia rozpocznie się „jazda” tandemem.
Koordynatorem projektu Tandem. Mentoring 55+ jest w fundacji Zofia Radziwiłł. Wszystkie informacje dotyczące programu można znaleźć na stronie www.fundacjajoannyradziwll.pl w zakładce „Nasze działania” lub pisząc na adres [email protected], a także telefonując na numer 22 610 28 55

AL

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *