Aktualności

Misja niemożliwa wykonana!

„Pracujecie Państwo naprawdę w ekstremalnych warunkach. Rok po kolejnej reformie, musicie borykać się z nowymi wielkimi kłopotami – przepełnieniem placówek, zmianowością, ciężkimi tornistrami uczniów… Reforma goni reformę, a ich efekty spadają na was i na uczniów. Trochę na samorząd. Tym większe uznanie dla Państwa pracy”. Tymi słowami burmistrz dzielnicy Praga-Południe Tomasz Kucharski powitał w piątek, 12 października, nauczycieli, pracowników południowopraskiej oświaty, rodziców i uczniów zebranych na uroczystym spotkaniu w Centrum Promocji Kultury.
Nieco wcześniej naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania Marzenna Adamiak powitała wszystkich gości przybyłych na uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej: burmistrza Pragi-Południe Tomasza Kucharskiego, jego zastępców – Jarosława Karcza i Michała Wieremiejczyka. radnego Rady Warszawy Pawła Lecha, radnych dzielnicy Marcina Klusia, Katarzynę Olszewską, Irenę Bartosińską, Bożenę Manarczyk, Mirosławę Terlecką, Ryszarda Kalkhoffa, Bogdana Jeziorskiego i Marka Borkowskiego. Związki zawodowe reprezentowali Zofia Idzikowska i Jerzy Smoliński. Obecni byli także dyrektor CPK Barbara Gebler-Wasiak, dyrektor DBFO Robert Sagan oraz rzecznik prasowy dzielnicy Andrzej Opala.
Uroczystość poprowadziła Milena Brzyska, która zaprosiła na scenę burmistrza Kucharskiego. Nauczyciele usłyszeli z jego ust wiele pochwał i gorących życzeń. Następnie głos zabrał radny m.st. Warszawy Paweł Lech, a po nim na scenie pojawili się Irena Bartosińska i Marcin Kluś, którzy złożyli nauczycielom życzenia w imieniu radnych dzielnicy.
W części artystycznej usłyszeliśmy młodą utalentowaną skrzypaczkę Basię Krukowską, której akompaniował na fortepianie tata.
Po pięknym koncercie nastąpiło wręczenie nagród najbardziej zasłużonym dyrektorom, nauczycielom oraz najlepszym uczniom i ich pedagogom.
Uroczystość zamknęły wystąpienia przedstawicieli związków zawodowych, Zofii Idzikowskiej ze Związku Nauczycielstwa Polskiego i Jerzego Smolińskiego z NSZZ „Solidarność”.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *