Aktualności

Kłopotki znowu na medal!

Miło nam donieść, że grające w sportową odmianę frisbee dziewczęta z zespołu Warsaw Troubles, o których pisaliśmy w ostatnim numerze gazety „DZIELNICA.pragapld”, zdobyły we Wrocławiu brązowy medal Klubowych Mistrzostw Europy!!!

Nasze „Kłopotki”, w szeregach których grają dziewczęta z Pragi-Południe, rozpoczęły EUCF 2018 od pewnego zwycięstwa z Austrią (15:11). Następnie wygrały z Wielką Brytanią (15:7) i Rosjankami (15:14). Poza wyrównanym meczem z Rosjankami nie dawały szans rywalkom, wygrywając w pięknym stylu. Z Niemkami wygrały 15:7, a wymagającą drużyna Freespeed Ladies ze Szwajcarii pokonały 15:12. Polki wyszły z grupy na 1 miejscu z kompletem zwycięstw!

W sobotę, 6 października, o godz. 15.30 zaczął się mecz półfinałowy z drużyną Iceni z Londynu. Niestety, był to trudny przeciwnik i pomimo szalonego tempa narzuconego przez Polki Warsaw Troubles przegrały 11:15. Został im mecz o trzecie miejsce, niestety w okrojonym z powodu kontuzji składzie. Waleczna Rzaba (na zdj.) wyłamała palec w meczu z Angielkami.

W niedzielę Kłopotki walczyły z Mantis (Austria) o brązowy medal Klubowych Mistrzostw Europy. Wygrały 15:11!!! Mają brąz. Są trzecią drużyną żeńską w Europie, mimo braku dotacji i topowego sponsora. To amatorki na zawodowym poziomie. Z kronikarskiego obowiązku dodajmy, że po złoto sięgnęły Włoszki z drużyny CUSB Shout, które wygrały z Iceni.

Na facebookowej stronie (https://www.facebook.com/WomenWarsawTroubles/) dziewczęta napisały: „Oficjalnie – jesteśmy trzecią najlepszą drużyną żeńską w Europie!!! Dziękujemy wszystkim za wsparcie i wiarę w nas! Było wspaniale i została odrobina niedosytu, aby było nad czym pracować na przyszły rok. Czas na celebrację!”.

Grażyna Małkowska-Zaczkowska

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *