Aktualności

Sinfonia Varsovia Kameralnie – Trio stroikowe

 Jesienna odsłona cyklu złoży się z trzech koncertów prezentujących polską muzykę kameralną XX wieku w wykonaniu zespołów utworzonych przez muzyków Sinfonii Varsovii. W środę 3 października o 19:00 zabrzmią utwory Michała Spisaka, Aleksandra Tansmana, Antoniego Szałowskiego i Tadeusza Paciorkiewicza przeznaczone na trio stroikowe.

Podczas dwóch kolejnych spotkań z polską muzyką kameralną XX wieku wystąpi trio fortepianowe oraz kwartet łączący w składzie klarnet, puzon, wiolonczelę i fortepian. Pierwszy z planowanych koncertów, który odbędzie się 3 października, koncentruje się wokół neoklasycznej muzyki z połowy ubiegłego wieku. Cztery kompozycje przeznaczone na trio stroikowe wykonają Adam Szlęzak – obój, Aleksander Romański – klarnet oraz Szymon Michalik – fagot. Drugi koncert cyklu odbędzie się 7 listopada. Zabrzmi wówczas trio fortepianowe Andrzeja Panufnika oraz utwory Witolda Lutosławskiego i Krzysztofa Pendereckiego. Na ostatnie w tym roku muzyczne spotkanie z cyklu organizatorzy zapraszają 5 grudnia.
Wstęp na wszystkie koncerty cyklu Sinfonia Varsovia Kameralnie jest bezpłatny.Szczegółowe daty i programy wszystkich koncertów dostępne są na stronie www.sinfoniavarsovia.org

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *