Aktualności

Zabrzmiał pierwszy dzwonek

Inauguracja nowego roku szkolnego to bardzo ważne wydarzenie dla setek tysięcy uczniów, ich rodziców, nauczycieli a także dla władz samorządowych każdego szczebla. W ten szczególny dzień Tomasz Kucharski, burmistrz dzielnicy, i jego zastępca Jarosław Karcz, osobiście uczestniczyli w inauguracji roku szkolnego 2018/2019 w kilku placówkach.
Burmistrz Tomasz Kucharski, wraz z radną Bożeną Manarczyk, spotkali się z uczniami SP nr 125 przy ul. Kwatery Głównej. Szczególnie ciepło burmistrz przywitał dzieci, które zaczynają edukację w „zerówce”. Zauważył także, iż warunki nauki i zabawy dla nich są komfortowe. „Waszą szkołę, w niedalekiej przyszłości czekają pozytywne zmiany. Zapewniliśmy już środki na wykup działki i niedługo szkołę czeka rozbudowa. Staramy się także o to, aby szkoła została w tym roku przyłączona do ciepła sieciowego”, powiedział burmistrz. Dzieci z „zerówki” otrzymały pakiety „Już jestem w szkole!”, w skład których weszły odblas-
kowe worki, strój na WF, kredki, farby, plastelina i blok techniczny. Tradycyjnie już swoje „Paczki pierwszaczka” otrzymali uczniowie klas I. Otrzymali oni od burmistrza plecaki, piórniki z wyposażeniem i patyczki do liczenia.
Kolejną szkołą, w której gościł burmistrz Tomasz Kucharski, była SP nr 60 przy Zbaraskiej. Burmistrz poinformował zebranych m.in. o tym, że jest już gotowa dokumentacja hali sportowej przy szkole.
Zastępca burmistrza Jarosław Karcz odwiedził rano w towarzystwie wiceprzewodniczącego Rady Dzielnicy Karola Kowalczyka „zerówkowiczów” ze SP nr 60 przy ul. Zbaraskiej. Następnie wraz z naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania Marzenną Adamiak wziął udział w inauguracji nowego roku szkolnego w Zespole Szkół nr 12 im. Olimpijczyków Polskich przy ulicy Siennickiej 15. W szkole tej kształci się uczniów w zawodach obsługa ruchu turystycznego i logistyka. Podczas inauguracji nowego roku szkolnego miało miejsce podpisanie listu intencyjnego z firmą LS Airport Service, największym pracodawcą w branży lotniczej w Polsce. Najlepsi uczniowie ZS nr 12 będą mogli odbyć w tej firmie praktyki, a kto wie, czy nie zwiążą się z nią swoją pracą zawodową?
Kolejną szkołą, odwiedzaną przez zastępcę burmistrza Jarosława Karcza, była SP nr 120. Zwracając się do zebranych, zapewnił, że dzielnica stara się stwarzać jak najlepsze warunki w szkołach, a wyspecjalizowana kadra nauczycielska zapewni rozwój dzieci i ich naukę w przyjaznym i bezpiecznym środowisku szkolnym. Wszystkim zaangażowanym w proces edukacji życzmy samych sukcesów!

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *