Aktualności

Teatr z Lubelskiej zaprasza!

Nasz lokalny zespół Teatr Scena Lubelska 30/32 zaprasza wszystkich chętnych 1 i 2 września na dwa spektakle w Muzeum Pragi przy ul. Targowej 50/52. Wstęp wolny!

W sobotę, 1 września, o godz. 16.00, będzie można obejrzeć „Ferajnę Pana Dropsa” w reżyserii i ze scenografią Dariusza Kunowskiego. Przedstawienie zabiera w niecodzienną podróż do świata najpiękniejszych wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima (dla dzieci w wieku ok. 2-10 lat). Występują: Daniel Brzeziński, Agata Brzozowicz, Piotr Herbich, Katarzyna Żytomirska. Muzykę napisał Jerzy Koronowicz. Główny bohater – uchodzący za głuptasa Tomek – zostaje wysłany w świat przez starszych braci. Dzięki swojemu dobremu sercu zdobywa przyjaźń gromadki zwierząt, z którymi wspólnie zakłada teatr i zdobywa powszechny podziw i uznanie.

2 września, w niedzielę, zapraszamy młodzież i dorosłych o godz. 19.00. Artyści z Lubelskiej pokażą wówczas kukiełkowy spektakl „Wiech na 105”, stworzony przez Dariusza Kunowskiego i Piotra Herbicha na motywach felietonów Stefana „Wiecha”. Reżyseria i scenografia: Dariusz Kunowski. Występują: Andrzej Bocian, Piotr Herbich, Katarzyna Żytomirska. Muzyka: Katarzyna Szurman. Projekt artystyczny jest próbą reaktywacji podwórkowych teatrzyków kukiełkowych, które pojawiały się w przedwojennej Warszawie obok nieformalnych występów artystów muzyków i tak zwanych „hecarzy”.

Wydarzenie na fb: https://web.facebook.com/events/461433674339237/

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *