Aktualności

Przyjrzyj się ratownikom!

W najbliższy wtorek, 28 sierpnia, od godz. 10.00 zawitają do parku Skaryszewskiego niezwykli goście. Nad jeziorkiem Kamionkowski odbędą się bowiem ćwiczenia współdziałania służb ratunkowych w ramach ratownictwa wodnego „Kamionek 2018”. Organizuje je Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego m.st. Warszawy we współpracy z Komisariatem Rzecznym Policji w Warszawie, Jednostką Ratowniczo-Gaśniczą nr 1 i 5 oraz Grupą Ratownictwa PCK.

Scenariusz ćwiczeń zakłada przede wszystkim ratowanie osób, których kajak się przewrócił. Zobaczymy, jak profesjonalnie i bezpiecznie można podjąć osoby poszkodowane, a następnie przetransportować je na brzeg i kontynuować akcję ratunkową. W ćwiczeniu wezmą udział funkcjonariusze z Komisariatu Rzecznego Policji w Warszawie, strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 i 5 oraz ratownicy PCK.

Do obserwowania ćwiczeń zaproszono dzieci uczestniczące w akcji „Lato w mieście” oraz podopiecznych Dziennych Domów Pomocy Społecznej. Po zakończeniu będzie można zobaczyć sprzęt używany przez służby w trakcie prowadzenia działań ratowniczych, zapoznać się z podstawowymi zasadami bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych oraz bezpiecznego ratowania innych. Spotkanie z ze służbami ratunkowymi będzie ciekawym elementem edukacyjnym, stanowiącym jednocześnie pożegnanie tegorocznych wakacji.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *