Aktualności

Południowopraski Cicerone, czyli spacer ze smartfonem

Nieoficjalna inauguracja projektu Południowopraski Cicerone miała miejsce już 14 kwietnia. Tego dnia, dzięki zaangażowaniu Urzędu Dzielnicy Praga-Południe, nasi mieszkańcy i goście w każdym wieku mieli okazję nie tylko przespacerować się wzdłuż praskiej ścieżki edukacyjnej o nazwie
Południowopraski Cicerone, ale też przejechali się zabytkowym „ogórkiem”. Spacerem kierował Michał Wieremiejczyk, zastępca burmistrza Pragi-Południe, a uczestnicy wsłuchiwali się we wspaniałe praskie historie opowiadane przez panią przewodnik Iwonę Kuleszę.

O co chodzi w projekcie Południowopraski Cicerone? Komu będzie służyć? Urząd Dzielnicy Praga-Południe postanowił wyjść naprzeciw oczekiwaniom i prośbom wielu gości odwiedzających naszą dzielnicę. W roku stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę chcemy pokazać turystom, ale także mieszkańcom, prawdziwe oblicze Pragi-Południe, a konkretnie 16 najciekawszych miejsc na Kamionku i Grochowie, położonych przy specjalnej ścieżce edukacyjnej o nazwie Południowopraski Cicerone (wymawiaj: cziczerone), czyli przewodnik.
Ponieważ mamy jednak XXI wiek, nie chodzi o typowego przewodnika z krwi i kości. Chcemy skorzystać z możliwości, jakie daje nam współczesna technologia. Uruchamiamy smartfonową aplikację Mrówka, która będzie pomocna w korzystaniu z wirtualnego przewodnika! Wystarczy zainstalować aplikację i uruchomić ją na początku trasy lub przy każdym z szesnastu wybranych punktów w naszej dzielnicy, by dowiedzieć się więcej na temat Pragi-Południe z czasów tuż po odzyskaniu niepodległości, znaleźć ciekawostki i podpowiedzi dalszego zwiedzania.
Aby korzystać z aplikacji Mrówka, wystarczy mieć smartfon z systemem Android 4.3 lub nowszym, obsługujący Bluetooth Low Energy i dostęp do internetu w każdym z punktów ścieżki.
(dokończenie na stronie 3)
(dokończenie ze str. 1)
Chcemy także mówić o naszej dzielnicy głosem jej mieszkańców. Na urzędowej stronie na Facebooku (https://www.face-
book.com/urzadpragapoludnie) pojawią się krótkie filmiki, na których mieszkańcy naszej dzielnicy snuć będą własne opowieści. Najciekawsze są bowiem historie codzienne, mniej znane, żywcem wyjęte z dalszej lub bliższej przeszłości. Warto posłuchać, co mają nam do opowiedzenia mieszkańcy Kamionka i Grochowa.
Ścieżka historyczna działa non stop, zapraszamy wszystkich zainteresowanych – solo i w grupach, a szczególnie całe rodziny! Miłej, niezapomnianej zabawy!!!

Jaka jest Twoja historia?
A może Ty lub Twoi bliscy – dziadkowie, rodzice, wujkowie lub ciocie – chcielibyście się podzielić z nami swoją historią? Zapraszamy! Napiszemy, sfilmujemy, nagramy Twoją opowieść – zechciej nam ją tylko przekazać. Zgłoś się do nas: tel. (22) 44 35 468 lub [email protected]
Jeśli chcesz otrzymywać SMS oraz/lub e-mail z aktualnościami i najnowszymi informacjami dotyczącymi Południowopraskiego Cicerone, albo jeśli po prostu chcesz przekazać nam jakąś wiadomość, powiedz nam, co jest według Ciebie ważne: [email protected]
Sprawdzaj stronę www.cicerone.waw.pl, na której umieszczamy pełną informację na temat korzystania z aplikacji i bieżące wiadomości dotyczące ścieżki Południowopraski Cicerone.
Aktywowane zostały także wakacyjne gry miejskie, które działać będą do 31 sierpnia.

1. Cicerone: wejście
z http://www.cicerone.waw.pl/
2. Powstaniowa: wejście z http://www.praga-poludnie.l/

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *