Aktualności

Czas na wakacje!

Dobiegł końca rok szkolny 2017/2018. We wszystkich placówkach w dzielnicy Praga-Południe i na wszystkich poziomach uczyło się w sumie 23 300 dzieci. Kilka placówek odwiedzili w dniu zakończenia roku szkolnego członkowie Zarządu Dzielnicy.
Do 238 oddziałów przedszkoli uczęszczało 5515 dzieci (to o 37 oddziałów i 792 dzieci więcej w porównaniu do roku poprzedniego). To był pierwszy rok, w którym dzielnica miała obowiązek przyjąć do przedszkola wszystkie zgłoszone przez rodziców dzieci w wieku 3-6 lat. Chętnych było o 400 więcej niż miejsc, jednak w wyniku podjętych działań organizacyjnych i dzięki dużym nakładom finansowym dzielnicy udało się zapewnić wszystkim dzieciom miejsca w przedszkolach. Warto podkreś-
lić, że także od 1 września na Pradze-Południe wszystkie zgłoszone dzieci będę miały zapewnione miejsca w przedszkolach.
Szkoły podstawowe to 418 oddziałów szkolnych, do których uczęszczało 9113 uczniów (więcej o 64 oddziały i 1161 uczniów w porównaniu do roku poprzedniego). W wyniku reformy systemu oświaty nastąpiło duże zagęszczenie uczniów w szkołach podstawowych. Sytuacja raczej się nie poprawi, gdyż do pierwszych klas przyjęto kolejny rocznik, a jednocześnie pojawią się w szkołach klasy ósme. Dzisiaj już wiemy, że w przyszłym roku przybędą nam w szkołach podstawowych 73 oddziały, do których uczęszczać będzie 1730 dzieci. Znajdą one miejsce w budynkach po wygaszanych gimnazjach. W przyszłym roku szkolnym, ostatnim w historii gimnazjów, ubędzie 40 oddziałów (ok. 1030 uczniów).
Szkoły ponadgimnazjalne w naszej dzielnicy to licea ogólnokształcące: 113 oddziałów –
3305 uczniów i szkoły zawodowe: 87 oddziałów – 2023 uczniów.
Życzymy wszystkim pedagogom, uczniom i pracownikom szkół wielu wspaniałych przygód i niecodziennych przeżyć podczas 72 dni wakacji. Życzymy szczęśliwego powrotu do szkół i przedszkoli 3 września!

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *