Aktualności

Finał konkursu piosenki francuskiej za nami!

Już po raz szósty Francusko-Polska Izba Gospodarcza zorganizowała wraz z Urzędem Dzielnicy Praga-Południe konkurs piosenki francuskiej dla uczniów warszawskich szkół. Patronat honorowy nad finałem objęli Ambasador Republiki Francuskiej w Polsce i Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe.

Po eliminacjach do półfinałowych zmagań stanęło w czerwcu 37 wykonawców, spośród których wyłoniono 10 finalistów konkursu. Finał konkursu odbył się w niedzielę, 8 lipca, w Strefie Kibica przy CH Atrium Promenada. Na estradzie pojawiło się i zaśpiewało ostatecznie 9 wykonawców: Joanna Biedrzycka (Wola), Juliana Górecka (Śródmieście), Agnieszka Kukla (Bielany), Marta Paleczna (Śródmieście), Kamila Sulkowska (Praga-Południe), Karolina Tomczak (Targówek), Maciej Tworzowski (Ochota), Weronika Zdzieborska (Praga-Południe) i Urszula Zubek (Śródmieście). Młodzi artyści zaprezentowali się wspaniale. Poziom wykonania wybranych przez nich francuskich piosenek był bardzo wysoki.

– Z roku na rok wybór najlepszych wykonawców sprawia jury konkursu coraz więcej problemów – podkreślił Ryszard Kalkhoff, przewodniczący tego gremium. – Mimo tego kłopotu cieszę się, że konkurs cały czas się rozwija. Zarówno pod względem jakości wykonania piosenek, jak i ilości młodych piosenkarzy zgłaszających się do udziału w konkursie.

W tym roku Konkurs Piosenki Francuskiej wygrała Juliana Górecka, reprezentująca dzielnicę Śródmieście i XXVII LO im. Tadeusza Czackiego. Otrzymała nagrodę główną, jaką tradycyjnie jest weekend w Paryżu dla 2 osób! Ufundowali ją Accor, Orbis i Stowarzyszenie Francja-Polska. Drugie miejsce wyśpiewała Weronika Zdzieborska, reprezentantka Pragi-Południe i IV LO im. Adama Mickiewicza, która także w ubiegłym roku zajęła drugie miejsce na podium. Trzecie miejsce przypadło w udziale kolejnej ubiegłorocznej finalistce, Agnieszce Kukli z Bielan, reprezentującej Technikum Księgarskie im. Stefana Żeromskiego. Nagrodę od Instytutu Francuskiego dla wykonawcy najlepiej władającego językiem francuskim otrzymała Urszula Zubek, a Maciej Tworzowski dostał nagrodę specjalną od pani Justyny Bacz, członkini jury, piosenkarki i autorki tekstów.

Wszyscy uczestnicy finałowego koncertu otrzymali wiele cennych nagród. Tradycyjnie otrzymali też upominki od burmistrzów dzielnic, które reprezentowali.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *