Aktualności

Dzieci z SP 72 otworzyły nową aleję w zoo!

W czwartek, 5 lipca 2018 r. o godz. 9.00, 25 uczestników Warszawskiego Programu „Lato w Mieście 2018” ze Szkoły Podstawowej nr 72 wzięło udział w uroczystym otwarciu głównej alei w zoo.

Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie w tym roku obchodzi szczególny jubileusz dziewięćdziesięciolecia swojego istnienia. Z tej okazji zoo otrzymało kilka „prezentów”. Są to m.in. nowa brama wejściowa od strony ul. Jagiellońskiej, wybieg dla żółwi błotnych, a przede wszystkim wyremontowana aleja główna. Prace polegały m.in. na wymianie nawierzchni, dosadzeniu drzew i dostawieniu ławek oraz latarni. Przy okazji zmodernizowano również podziemne instalacje wodne i elektroenergetyczne.

Dzieciaki z całej Warszawy, a wraz z nimi uczniowie z Pragi-Południe, razem z panią Prezydent Warszawy Hanną Gronkiewicz-Waltz i w towarzystwie wiceprezydenta Michała Olszewskiego, radnej m.st. Warszawy Aleksandry Gajewskiej oraz dyrektora Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie Andrzeja Kruszewicza, otworzyły bramę zoo od strony ul. Ratuszowej. Pani prezydent wygłosiła krótkie przemówienie, a następnie zaprosiła dzieci do wzięcia udziału w grze terenowej. Na trasie alei głównej ustawiono pięć specjalnych punktów, w których dzieci odpowiadały na pytania i zbierały punkty. Na koniec zabawy wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody od Urzędu Miasta i zoo.

Chcemy podkreślić, że dzięki uprzejmości pana Ireneusza Rajskiego, kierownika Delegatury BBiZK dla Praga Południe, nasi reprezentanci – uczniowie z SP 72, zostali wyposażeni w koszulki odblaskowe. Ponadto południowopraski Zespół Promocji i Kontaktów z Mediami przekazał im oraz wychowawcy kolorowe plecaczki z logo dzielnicy Praga-Południe.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *