Aktualności

Dzień Sąsiada na Skwerze Seniora!

Zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej dzielnicy, grupy nieformalne, organizacje pozarządowe, a także instytucje i lokalny biznes z Pragi-Południe do wzięcia udziału w IX Warszawskim Dniu Sąsiada, który odbędzie się w sobotę 9 czerwca 2018 r. na Skwerze Seniora. Gospodarzami tegorocznego finału będą animatorzy z Centrum Społecznego Paca oraz animatorzy sąsiedzcy z kilku dzielnic Warszawy. Warszawski Dzień Sąsiada odbywa się w ramach projektu Warszawa Lokalnie współfinansowanego ze środków m.st. Warszawy oraz wsparciu burmistrza Pragi-Południe.

Dzień Sąsiada to święto obchodzone w całej Europie. W ubiegłym roku zgromadziło ono ponad 30 milionów uczestników w 36 krajach. Celem tego wydarzenia jest sąsiedzka integracja oraz aktywizowanie mieszkańców poprzez oddolne inicjatywy i współdziałanie w lokalnej społeczności.

Zachęcamy do włączenia się w to wspólne świętowanie. W programie m.in. lekcje chińskiej gimnastyki tai chi, występ chóru, pokaz kuglarski, wymiennik rzeczy i ubrań, loteria fantowa, kącik malucha, tworzenie sąsiedzkiego rapu.

Zobacz jak zorganizować Dzień Sąsiada: https://youtu.be/XR52GoMu3n8

Więcej informacji: www.inicjatywysasiedzkie.pl

Kontakt: [email protected]

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *