Aktualności

Działkowcy spotkali się z Tramwajami Warszawskimi

28 maja, z inicjatywy burmistrza Pragi-Południe Tomasza Kucharskiego, doszło w urzędzie dzielnicy do roboczego spotkania przedstawicieli Tramwajów Warszawskich z zarządami ogrodów działkowych, przez teren których przebiegać będzie trasa tramwaju na Gocław. Podczas długiej dyskusji doszło do kilku ważnych uzgodnień.

Na spotkaniu pojawili się przedstawiciele Zarządu Dzielnicy – burmistrz Tomasz Kucharski oraz jego zastępcy – Jarosław Karcz i Michał Wieremiejczyk. Obecny był także naczelnik Wydziału Infrastruktury Andrzej Wójcik. Działkowców reprezentowali przedstawiciele zarządów ROD „Waszyngtona” i ROD „Energetyk-Górnik-Nauczyciel” oraz Okręgowego Zarządu Mazowieckiego Polskiego Związku Działkowców. W dyskusji uczestniczyli ponadto reprezentant Zarządu Zieleni m.st. Warszawy i architekci z Katedry Architektury Krajobrazu SGGW. Z ramienia Tramwajów Warszawskich spotkanie prowadził Łukasz Oleszczuk, inspektor ds. rozwoju infrastruktury.

W toku ożywionej dyskusji ustalono budowę i formę nowego ogrodzenia działek ROD od planowanej linii tramwajowej, a także szerokość zielonej linii „buforowej” między ogrodzeniem a torowiskiem. Analiza akustyczna pozwoli określić, czy i w którym miejscu potrzebne będą także ekrany akustyczne.

Długo rozmawiano także o potrzebie budowy ścieżki spacerowo-rowerowej między ogrodami a torowiskiem oraz koniecznej ilości wejść na tereny ROD. Część zebranych optowała za likwidacją ścieżki, wskazując na taką samą po drugiej stronie kanałku.

Burmistrz Kucharski zwrócił uwagę na zbyt dużą, jego zdaniem, szerokość parku linearnego, planowanego między torowiskiem a Kanałem Wystawowym. Podkreślił konieczność pogodzenia różnych racji lokalnych społeczności w tej sprawie. Uzgodniono, że Zarząd Dzielnicy przekaże swoje i działkowców stanowisko w tej sprawie podczas rozmów z wiceprezydent Warszawy Renatą Kaznowską.

Na zakończenie spotkania działkowcy uzgodnili z Tramwajami Warszawskimi korektę przebiegu trasy w rejonie ul. Górniczej.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *