Aktualności

Szczęśliwa trzynastka!

Za nami trzynasta edycja Święta Saskiej Kępy, obchodzonego w tym roku pod hasłem „Radość wolności”. Organizatorzy wydarzenia, które na stałe wpisało się w kalendarzu kulturalny stolicy, zaprosili gości do Warszawy lat 20. i 30., gdy na ulicach miasta panowała elegancja w modzie i kultowe samochody, rządziła atmosfera radości, a wszechobecne były potańcówki w rytmie tanga i swinga, kabarety, teatrzyki rewiowe i ogródkowe.

Tak właśnie wyglądała parada z udziałem władz miasta i dzielnicy, mieszkańców i młodzieży szkolnej, która wyruszyła o godz. 14.00 z Ronda Wolframa obok Promu Kultury Saska Kępa do pomnika Agnieszki Osieckiej i sceny przy ul. Obrońców. Tam nastąpiło oficjalne otwarcie Święta Saskiej Kępy i wspólne odśpiewano „Małgośkę”, nieformalny hymn Saskiej Kępy.

Atmosfery tańca i radości nie zakłóciła nawet majowa burza.

Przy trzech scenach zbudowano podesty do tańca, na których bawiono się w rytm argentyńskich i polskich tang, szlagierów warszawskiej ulicy czy wielkich przebojów międzywojennych gwiazd. Nie brakowało jazzu tradycyjnego i współczesnego. Przypomnijmy, że wystąpili: Warszawskie Combo Taneczne, SawarS Tango Orquesta, Warsaw Dixielanders, Warszawska Orkiestra Sentymentalna, Łukasz Jemioła Kwartet, Warszawiaki, Mała Orkiestra Dancingowa Noama Zylberberga i Tęgie Chłopy.

Wieczorem na scenie przy rondzie Waszyngtona wysłuchaliśmy koncertu Voice Band & Anity Lipnickiej, a w Promie Kultury wystąpił na dobranoc Teatr Mumio.

Ulice i zaułki (w tym najnowszy Zaułek Żabczyńskich) tętniły życiem, podziwiano dzieła lokalnych artystów, słuchano artystów, m.in. znakomitego Wojciecha Dąbrowskiego, oglądano wystawy, oglądano filmy nieme na dachu Promu Kultury, kupowano wyroby rzemieślnicze, a posilano się na Targu Śniadaniowym przy Paryskiej i w restauracjach przy ul. Francuskiej.

Zapraszamy za rok!

 

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *