Aktualności

Skwer Seniora – to brzmi dumnie!

Tańce i piosenki, soliści i chóry, pięcioletnia recytatorka, konkursy i animacje, zabawa i poczęstunek. Tak bawili się seniorzy i mieszkańcy naszej dzielnicy na oficjalnym otwarciu Skweru Seniora – pierwszego w Polsce miejsca o tej nazwie, powstałego właśnie z myślą o osobach starszych. W tym miejscu można w spokoju, wśród zieleni, spotkać się ze znajomymi i sąsiadami, poczytać książkę lub po prostu odpocząć od zgiełku miasta.
W sobotę, 14 kwietnia, punktualnie o godz. 14.00, uroczyście przywitali gości Przewodniczący Rady Seniorów Dzielnicy Praga-Południe Stanisława Trzmiel, burmistrz naszej dzielnicy Tomasz Kucharski, senator Marek Borowski oraz Joanna Celińska z Warszawskiej Rady Seniorów.
Po przemówieniach uroczyście przecięto wstęgę. Dokonali tego m.in. Stanisław Trzmiel, Jerzy Mądry – pomysłodawcy nazwy Skwer Seniora, senator Marek Borowski, poseł Michał Szczerba, gospodarze dzielnicy Tomasz Kucharski, Michał Wieremiejczyk, Jarosław Karcz, radni Rady Warszawy i dzielnicy Praga-Południe.
Na estradzie królowały dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 72, słuchaliśmy wokalistek z TPD, a następnie zawodowców – Krzysztofa Rydzelewskiego i Dariusza Gajdy. Swój talent zaprezentowały dziewczęta z teatru NORA. Wystąpiły także chóry – Orion i Grochów, śpiewały wokalistki z chóru Melodia. 5-letnia Karinka zadedykowała dziadkom Inwokację do „Pana Tadeusza”!
W tym czasie wokół skweru seniorzy i goście mogli m.in. przebadać wzrok oraz słuch. Odbywały się liczne gry i konkursy z cennymi nagrodami. Biblioteka Publiczna przygotowała krzyżówkę, w której nagrodami były kijki do nordic walking, sadzonki kwiatów (dziękujemy, pani Basiu!) oraz wózki na zakupy z logo dzielnicy.
Gwiazdą wieczoru była DJ Wika, czyli Wirginia Szmit. Prowadzona przez nią dyskoteka była niezwykle trafionym prezentem władz dzielnicy dla seniorów!

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *