Aktualności

Skaryszewska zaprasza 9 czerwca

Artyści Sąsiadom a Sąsiedzi Artystom to spotkania, które trwają już osiem lat. W niedzielę,
9 czerwca, od godz. 13.00 do 21.00 ulica Skaryszewska kolejny raz zaprasza warszawiaków na swój festyn. W ubiegłym roku obchodzono 80-lecie kamienic i ich mieszkańców. W tym roku organizatorom przyświeca 100-lecie odzyskania niepodległości, a hasłem wiodącym jest „Polska na start!”.
W ramach rocznicy przypomniane zostaną nastroje, jakie panowały w Warszawie w roku 1918, oraz jak toczyło się życie na jej praskim brzegu. Kustosz Muzeum Warszawskiej Pragi Jolanta Wiśniewska oraz mieszkańcy ul. Skaryszewskiej przypomną artykuły z prasy codziennej z tamtego czasu.
Przygotowano również specjalny program artystyczny z udziałem uczniów LXXII LO im. gen. Jakuba Jasińskiego. Zaprezentują oni specjalne pokazy, którym towarzyszyć będą pieśni i marsze patriotyczne.
– Poza upamiętnieniem rocznicy chcielibyśmy poruszyć ważny temat dla mieszkańców: kulturę fizyczną i sport na terenie Kamionka i Pragi w pierwszych latach niepodległości. Przygotujemy obszerną prelekcję towarzyszącą wystawie plenerowej „Początki kultury fizycznej na Kamionku w niepodległej Polsce”, którą wygłosi dziennikarz Robert Gawkowski – mówi Dariusz Kunowski, jeden z organizatorów festynu.
– Do wydarzeń rocznicowych dołączymy, jak co roku, prezentację dorobku twórczego z ostatnich miesięcy, czemu służyć mają warsztaty, spektakle dla dzieci, młodzieży i dorosłych, koncerty, zabawa taneczna oraz nowe rodzaje działań związane z dziećmi i młodzieżą, m.in. konkursy piłkarskie KS Delta z Warszawy. Specjalnymi gośćmi będą w tym roku hip-hopowy zespół „Hope4street” ze Świetlicy Środowiskowej „Mały Książę” oraz, na finał, Kapela Heńka Małolepszego z zabawą taneczną na dechach – dodaje Róża Karwecka, której na Skaryszewskiej i Kamionku przedstawiać chyba nie trzeba.
W imieniu organizatorów zapraszamy wszystkich warszawiaków na imprezy do Centrum Kreatywności Targowa 56.
1 czerwca, w piątek, o godz. 18.00 – otwarcie wystawy „Ulica Skaryszewska – kamienice i ich mieszkańcy” oraz prelekcję „Skaryszew i ulica Skaryszewska”.
2 czerwca (sobota) o godz. 16.00 – Wiech w wykonaniu artystów Teatru Scena Lubelska 30/32.
W niedzielę, 3 czerwca, zapraszamy o godz. 13.00 na spacer po ulicy Skaryszewskiej z przewodnikiem i niespodziankami. Zbiórka przy kamienicy nr 2.
Zapraszamy wszystkich: sąsiadów, przyjaciół, sympatyków z Kamionka, Grochowa, Pragi i całej Warszawy! Będzie fajnie, wesoło i ciekawie.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *