Aktualności

Rzecz o turystyce wiślanej

Słońce świeci, pogoda jest wakacyjna. Ostatnio nawet usłyszałam w telewizji, że mamy w Warszawie Kalifornię. Kilka dni temu ruszył kolejny sezon rejsów po Wiśle w ramach Warszawskich Linii Turystycznych. Oferta jest bogata i chciałam dzisiaj ją Państwu przybliżyć.
Z Pragi-Południe, wprost z plaż Saskiej Kępy, możemy łatwo przedostać się na Cypel Czerniakowski. A to dzięki promowi „Słonka”, który jednorazowo zabiera na pokład 21 osób i 21 rowerów. Druga możliwość przeprawy wiedzie promem „Pliszka” z plaży Stadionu Narodowego na drugą stronę Wisły przy moście Poniatowskiego. Tutaj również zmieści się 21 osób i 21 rowerów. Możemy jeszcze skorzystać z promu „Turkawka”, łączącego Nowodwory z Łomiankami, oraz bliżej nas, promu „Wilga” z Podzamcza na plażę przy zoo. Promy będą kursowały w weekendy i święta, a w okresie wakacyjnym (lipiec i sierpień) codziennie. Przeprawy te są bezpłatne! Pełna informacja znajduje się na stronach ZTM, zakładka Linie turystyczne, zakładka Promy przez Wisłę.
Po sąsiedzku znajdziemy połączenie z Plaży Romantycznej w Wawrze do Wilanowa, wprost na Plażę Zawady w okolicy ul. Zaściankowej. Rejsy te będą realizowane od czerwca do września w każdy weekend (sobota–niedziela), w godz. 10.00–18.00.
Inny prom wypływa z Portu Czerniakowskiego w soboty i niedziele o godz. 8:00 i dociera na Plażę Romantyczną. Zbiórka w porcie obok bosmanatu, ul. Solec 8 (lewy brzeg, 511 km Wisły), na wysokości mostu Łazienkowskiego. Kontakt i rezerwacje na taki rejs: [email protected] lub ewentualnie przez FB: https://www.facebook.com/wislawarszawiefundacja/
Ponadto w ramach Warszawskich Linii Turystycznych można udać się w odpłatny rejs statkiem do Serocka. „Zefir” wypływa o godz. 9.00 z przystani na Podzamczu, o godzinie 12.30 przybija do brzegu w Serocku, aby o 14.30 wyruszyć z powrotem do Warszawy. Rejs kończy się około godziny 18.00. Jednostka zabiera na swój pokład 120 pasażerów. Na statku znajduje się grill oraz bufet z ciepłymi i zimnymi napojami bezalkoholowymi. Ceny biletów: normalny – 36 zł, ulgowy – 18 zł, rodzinny – 25 zł.
Dla amatorów turystyki rowerowej przydatną informacją może być uruchomienie promu kursującego pomiędzy Gassami (gm. Konstancin-Jeziorna) a Karczewem (gm. Otwock). Bilet kosztuje 3 zł za osobę i 2 zł za rower. Za samochód zapłacimy 9 zł. Prom kursuje codziennie w godzinach od 6.00 do 20.00.
Niech połączy nas Wisła!

Katarzyna Bernadetta
Olszewska

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *