Aktualności

Pomnik powróci 1 czerwca

Pragniemy uspokoić mieszkańców dzwoniących do naszej redakcji w sprawie zniknięcia z parku Znicza pomnika Poległym za Ojczyznę w latach 1939-1945. Po odnowie i renowacji powróci na swoje miejsce już 1 czerwca.

Jedna z mieszkanek naszej dzielnicy zgłosiła w ramach Budżetu Partycypacyjnego na rok 2018 projekt (nr 951) renowacji tego pomnika. Ponieważ pomysł spotkał się z przychylnością głosujących mieszkańców, Wydział Infrastruktury Urzędu Dzielnicy Praga-Południe rozpisał zapytanie ofertowe w tej sprawie. Wygrała oferta firmy Kamień i Kwiat MM Krzyśpiak z siedzibą w Warszawie. 19 kwietnia podpisano stosowną umowę, w ramach której wykonawca renowacji zobowiązał się m.in. do wykonania tablicy mosiężnej z odlanymi wypukłymi literami, rozbiórkę starej podmurówki i oczyszczenie cokołu, wykonanie nowego fundamentu, odpowiedniego oświetlenia pomnika lampami LED, ustawienia dwóch donic z niecierpkami i ułożenie płyt chodnikowych.

By dokonać tych prac, wykonawca usunął pomnik z dotychczasowego miejsca i, zgodnie z umową, powróci on na swoje miejsce w nowej „szacie” 1 czerwca.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *