Aktualności

ZDM wkracza z remontami na Grochów

Warszawski Zarząd Dróg Miejskich zaplanował na ten rok wiele inwestycji drogowych w naszej dzielnicy. Na ulicach Stanisławowskiej, Dwernickiego i Szaserów przewidziany jest remont chodników, budowa nowych przejść dla pieszych i miejsc postojowych oraz infrastruktura dla rowerów. Jakie zmiany czekają nas poza tym?
Od ul. Chodakowskiej do Chłopickiego wyremontowanych zostanie ponad 14 tys. m2 chodnika. Powstanie nowy przystanek Podskarbińska 03. Wzdłuż ul. Szaserów budowana jest droga dla rowerów (na odcinku od Chłopickiego do Mińskiej), zaś na Dwernickiego i Stanisławowskiej powstają pasy rowerowe na jezdni. Wyremontowane ma zostać rondo u zbiegu Stanisławowskiej i Terespolskiej. Pomyślano również o modernizacji sygnalizacji świetlnej w ciągu ulic Dwernickiego – Mińska – Szaserów – na skrzyżowaniach z ul. Garwolińską, Wiatraczną, Podskarbińską, na przejściu dla pieszych na wysokości numeru 118, z ul. Wspólna Droga i Szaserów nr 128 (wyjazd ze szpitala). Nowa sygnalizacja świetlna powstanie na ul. Dwernickiego przy posesji nr 22 (róg Kickiego).
Przy okazji prac posadzonych zostanie 29 nowych drzew i kilka tysięcy krzewów.
Inne tegoroczne inwestycje ZDM w naszej dzielnicy to remont nawierzchni jezdni i podbudowa ul. Łukowskiej – na odcinku od Zamienieckiej do Rodziewiczówny. Wyremontowana zostanie nawierzchnia ul. Międzyborskiej – na odcinku od Turbinowej do St. Augusta, a także Wału Miedzeszyńskiego na odcinku od ul. Fieldorfa do ul. Afrykańskiej.
Ul. Spalinowa – na odcinku od ul. Turbinowej do ul. Grenadierów – doczeka się w tym roku nie tylko remontu nawierzchni jezdni i podbudowy, ale także remontu chodników.
Tyle ZDM. O inwestycjach planowanych przez Urząd Dzielnicy napiszemy za miesiąc.
(red)

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *