Aktualności

Konto w banku

Pieniądze wirtualne są coraz bardziej powszechną walutą. Eksperci wskazują jednak, że instytucje finansowe niespecjalnie widzą w grupie seniorów potencjał finansowy dla tej opcji ekonomicznej i to z dwóch co najmniej powodów.
Po pierwsze, starsi klienci korzystają z niewielu produktów bankowych, zwłaszcza kredytowych, są więc dla banków mało opłacalni.
Po drugie, są tradycjonalistami, jeśli chodzi o formę kontaktu z bankiem. Nie korzystają z internetu i aplikacji mobilnych, wolą przyjść do oddziału i preferują papierowe wyciągi z konta. Tymczasem dla banków utrzymywanie tradycyjnych kanałów komunikacyjnych jest kosztowne – stąd bankowość elektroniczna.
Wniosek jest prosty – albo korzystamy z nowinek technologicznych wdrażanych w bankach i wówczas obniżamy sobie koszty obsługi bankowej, albo rezygnujemy z banków w ogóle (jeżeli to jeszcze możliwe).
Tym, którzy jednak zdecydują się nadal korzystać z usług bankowych, przedstawiam poniżej kilka przykładów rachunków bankowych adresowanych do osób starszych.
Jedną z propozycji znajdziemy w Banku Pocztowym. Tamtejsze konto „Aktywny nestor” będzie prowadzone bezpłatnie pod warunkiem comiesięcznych wpływów naszych świadczeń emerytalno-rentowych z ZUS. Przy korzystaniu z programów „Pocztowe korzyści” i „Same korzyści” bank gwarantuje nam zwroty do 50 zł miesięcznie. Poza tym bez opłat można wpłacić i wypłacić gotówkę w każdej placówce Poczty Polskiej. Tę gotówkę może też przynieść do domu listonosz.
Bank Polskiej Spółdzielczości oferuje prowadzenie konta za złotówkę. Warunkiem braku innych opłat są podobnie jak poprzednio comiesięczne wpływy z ZUS na to konto. Poza tym do konta dołączony jest pakiet ubezpieczenia assistance obejmujący: pomoc w domu, pomoc medyczną na terenie RP i podczas podróży zagranicznej, pomoc podczas podróży samochodem oraz ubezpieczenie bagażu podróżnego, infolinię medyczną i infolinię podróżną.
W Banku Pekao S.A. funkcjonuje rachunek „Pomocne konto”. Przez pierwsze dwa lata konto jest prowadzone bezpłatnie. Otrzymujemy także bezpłatną pomoc medyczną oraz interwencje specjalistów w ramach Pakietu Pomocy Domowej.
Czekam na dalsze propozycje tematów. Zachęcam do interaktywnej dyskusji na facebookowym profilu: https://www.facebook.com/senioraporadnik oraz do zgłaszania swoich uwag na adres email: [email protected] Pablo

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *