Wydarzenia

Czas rozpocząć treningi!

Wieczorny 5. Półmaraton Praski

1 września, w ostatnią sobotę wakacji, biegacze ponownie pobiegną przez naszą dzielnicę. Tego wieczora odbędzie się 5. Półmaraton Praski wraz z towarzyszącą mu 4F Piątką Praską. Ponownie na trasę wiodącą ulicami Pragi-Południe, ze startem i metą na błoniach stadionu PGE Narodowego, ruszy zatem w obu biegach ponad 10 tysięcy biegaczy. Nasza dzielnica objęła imprezę patronatem honorowym.
Tegoroczny Półmaraton Praski wystartuje o godz. 20.30, a godzinę wcześniej, o 19.30, pobiegną uczestnicy biegu na 5 km. Trasa rywalizacji na dystansie 21 km 97 m pozostała taka, jak w ubiegłorocznej edycji. Płaska, szybka, idealna do bicia rekordów życiowych.
„Zbieraliśmy same pozytywne opinie o wytyczonej przez nas trasie, dlatego również w tym roku uczestnicy będą mogli się na niej sprawdzić i porównać wyniki. Zmienimy za to przebieg 4F Piątki Praskiej. Meta tego biegu znajdzie się vis-à-vis finiszu półmaratonu, aby wszyscy biegacze mogli wspólnie świętować i cieszyć się energią letniego wieczoru”, powiedział dyrektor imprezy Sławomir Szczęsny.
W ubiegłym roku o zmierzchu, w rześkiej podeszczowej aurze, na taką trasę ruszyło 7385 osób. W tym roku limit uczestników wynosi 10 tysięcy. Opłata rejestracyjna uzależniona jest od kolejności opłaconych zgłoszeń. Dla pierwszych sześciu tysięcy uczestników opłata startowa wynosi 99 zł, dla przedziału 6001 – 9000 to 119 zł, a powyżej 9000 już 129 zł.
Opłata rejestracyjna w 4F Piątce Praskiej także uzależniona jest od numeru startowego, nadanego zgodnie z kolejnością zgłoszeń. Dla pierwszych dwóch tysięcy uczestników wynosi ona 59 zł, a powyżej numeru 2000 – 65 zł. Limit uczestników 4F Piątki Praskiej wynosi 3 tys. osób.
Organizatorzy zapraszają chętnych na bezpłatne treningi na stadionie Agrykoli w czerwcu, lipcu i sierpniu. Kto nie biega, ale chciałby aktywnie uczestniczyć w wydarzeniu, może zostać wolontariuszem. Pytania prosimy kierować na adres [email protected]
Zapraszamy do kibicowania. Pokażmy, jaka moc drzemie w prawobrzeżnej Warszawie!
Informacje i zapisy do 5. Półmaratonu Praskiego na stronie polmaratonpraski.pl.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *