Aktualności

Dzieci z Malawi czekają pełne nadziei

Do redakcji trafił list, który nasze koleżanki z Referatu Świadczeń Rodzinnych Urzędu Dzielnicy Praga-Południe rozesłały do darczyńców. Chodzi o akcję dobroczynną, dzięki której najbiedniejsze maluchy z afrykańskiego Malawi dostaną od nas paczkę z najpotrzebniejszymi produktami: słodyczami, zabawkami, przyborami szkolnymi i odzieżą. Autorki listu są mile zaskoczone, że niesienie dobra zatacza coraz większe kręgi i budzi coraz żywsze zainteresowanie. Mają nadzieję, że wywołuje również pozytywne emocje. „Kiełkująca w nas inicjatywa oddolna jest całkowicie bezinteresowna, jedynym podziękowaniem za to jest uśmiech i dobre słowo darczyńców oraz obdarowywanych osób”, mówią.
Poniżej treść listu i kilka informacji o akcji.

Drogie koleżanki i koledzy, dobroczyńcy!
Z całego serca (za naszym pośrednictwem) rodziny, a szczególnie dzieci, dziękują za wspaniałe dary. Pierwsza paczka jest już gotowa i wyślemy ją pod koniec stycznia. Dzieciaczki nie mogą się już doczekać na słodycze, zabawki, kredki i odzież. (…) Bardzo dziękujemy za już okazaną dobroć i nieśmiało prosimy o niezamykanie strumienia dobroci, którym możemy uszczęśliwić tak wiele osób. Każda podarowana rzecz nabiera magicznej mocy i raduje zarówno dorosłych, jak i dzieci, nie tylko od święta, ale w każdy powszedni dzień.
Pozdrawiamy serdecznie,
Angelika Gumulak i Agnieszka Wieczorek

Pomysł na niesienie pomocy członkom plemienia Tonga z Malawi, żyjącym często w skrajnym ubóstwie, narodził się w sercu podróżniczki Doroty Pichowicz, mieszkanki dolnośląskich Konar (powiat Środa Śląska). W Malawi młoda podróżniczka znalazła swój dom i miejsce na ziemi. Tam, wspólnie ze znajomymi, prowadzi projekt Tonga Heritage, niosąc pomoc najbardziej potrzebującym.
Malawi to pozbawiony dostępu do morza kraj w Afryce południowo-wschodniej, vis-à-vis Madagaskaru. Z północy na południe kraju rozciąga się Wielki Rów Zachodni, w którego obrębie znajduje się trzecie co do wielkości jezioro afrykańskie – Niasa. W krajobrazie dominują wysokie płaskowyże. Położona na północy kraju wysoczyzna Nyika sięga 2600 m n.p.m. Na południe od jeziora Niasa rozciąga się wyżyna Shire, która przechodzi w masyw górski Mlandżi, osiągający wysokość 3002 m n.p.m. W Malawi panuje klimat podrównikowy.
Informacje o Tonga Heritage można znaleźć pod adresem: https://tongaheritage.wixsite.com/thc2
https://www.facebook.com/pg/oneheartjednoserce/about/

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *