Kultura

Soul Connection Gospel Group ma 15 lat!

Nasza gazeta objęła patronatem medialnym koncert z okazji 15-lecia istnienia zespołu Soul Connection Gospel Group. Odbędzie się on 18 lutego w Centrum Promocji Kultury, z którym zespół związany jest od lat. Zapraszamy na ucztę duchową i muzyczną.

Zespół powstał w listopadzie 2002 r., gdy podczas warsztatów gospel w Osieku dwie odważne kobiety, Hanna Bartosik i Beata Stasiak, postanowiły założyć warszawski chór gospel. Po dziesiątkach godzin przesłuchań udało się im zebrać liczną grupę chętnych. Grają i śpiewają gospel, muzykę duszy, opowiadającą historię zwycięstwa nad słabością, strachem i śmiercią. To zwycięstwo jest powodem do radości, tańca, klaskania i do każdej innej formy wyrażania emocji, jaka przyjdzie publiczności i artystom do głowy. Muzyka gospel jest nie tylko świadectwem, które jedni dają drugim, ale również tworzy wspólnotę ludzi radosnych. Soul Connection śpiewa o Bogu i z miłości do niego. Przedstawiają się słowami „nazywamy się Soul Connection, bo muzyka gospel łączy nas bez względu na różnice”.

Przez ostatnie piętnaście lat grupa nawiązała wiele wspaniałych przyjaźni i miała okazję współpracować ze znakomitymi Artystami. Sorry Boys, Stan Borys, T-Love, czy HEY, to tylko niektórzy z nich.

Brali udział w nagraniu płyty Oratorium Gospel „God Created” podczas międzynarodowych warsztatów „Soulwałki Gospel Workshop 2015”. Z inicjatywy Norrisa Garnera powstał wtedy projekt muzyczny, w którym udział wzięło ponad 100 osób! Obok Soul Connection udział w nim wzięły Suwałki Gospel Choir, Konin Gospel Choir, kopenhaski Joyces Gospel Choir a także Suwalska Orkiestra Kameralna.

Swoje 15. urodziny świętować będą w pełnym, 21-osobowym składzie, a towarzyszyć im będą znakomici muzycy: Krzysztof Rakowski (instrumenty klawiszowe), Michał Lipiec (gitara elektryczna), Łukasz Makowski (gitara basowa), Kamil Mizera (perkusja) oraz sekcja dęta. Swój udział zapowiedzieli też Goście Specjalni, pragnący uczcić piękny jubileusz Soul Connection: zespół Sorry Boys, Cleo, Katarzyna Nosowska i Kuba Badach.

Na Grochowie zapowiada się zatem niezwykła muzyczna uczta, na którą serdecznie zapraszamy mieszkańców Pragi-Południe i nie tylko!

Koncert z okazji 15-lecia chóru Soul Connection Gospel Group

18 lutego 2018, godz. 17.30, Centrum Promocji Kultury, wstęp wolny

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *